25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ KİTABI

25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ KİTABI

25.Avrasya Ekonomi Zirvesi 7,8,9 Haziran 2022 günleri Istanbul'da WOW Otelinde büyük bir başarıyla tamamlandı. 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarıyla açılan Zirvesi'de sunulan tebliğlere yapılan konuşmalara 25.Avrasya Ekonomi Zirvesi Kitabı'nı tıklayarak ulaşabilirsiniz....

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Akkan Suver 80 Yaşında

18.8.2022 - Okunma : 43

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 80 yaşına bastı. Ailesi ile birlikte mütevazı bir birliktelikle seksen yaşını kutlayan Dr.Akkan Suver'in mutlu akşamında kızı, oğlu ve torunlarıyla, halazadeleri ve yeğenleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı olarak Genel Başkanımıza sağlık içinde güzel ve başarılı günler temenni ediyoruz.

Şamil Ayrım, Karadağ Büyükelçiliğinde Tazim Defterini imzaladı

17.8.2022 - Okunma : 70

İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Karadağ 'da meydana gelen facia sonrası açılan Taziye Defteri' ni imzalayarak, Marmara Grubu Vakfı'nın üzüntülerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Şamil Ayrım Tazim Defteri' ne şunları yazdı :"Karadağ'da yaşanan büyük insanlık dramı karşısında, Marmara Grubu Vakfı olarak duyduğumuz acı sonsuzdur. Sivil toplum kimliğimizle, Montenegro' luların acısını paylaşıyor, ebediyete intikal edenlere Tanrı'dan mağfiret diliyor, Montenegro' lu kardeşlerimize sabırlar diliyoruz." Defterin imzasında Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastratovic de hazır bulundu.

Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu

16.8.2022 - Okunma : 57

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak kendisine, tebriklerimizle başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Bilal Bilici, Guatemala Bakanı’na Yemek Verdi

15.8.2022 - Okunma : 92

Guatemala İstanbul Fahri Konsolosu Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Bilici, Guatemala Dışişleri Bakanı Mario Adolfo Bucaro Flores şerefine bir davet verdi. Davette, Türkiye ve Guatemala arasındaki iktisadi ve siyasi ilişkiler ele alındı. Akşam yemeği davetinde Türkiye’nin Guatemala Büyükelçisi Erkan Aytun, Guatemala Ankara Büyükelçisi Jairo Estrada Barrios ve Orta Amerika Ülkeleri Büyükelçileri de hazır bulundu.

Karadağ Montenegro 3 günlük yas ilan etti.

13.8.2022 - Okunma : 143

Karadağ'da (Montenegro) meydana gelen aile içi bir anlaşmazlık 11 kişinin ölümüne neden olan bir facia yarattı. Bugüne kadar pek rast gelinmeyen böyle bir olay sonrası Karadağ (Montenegro) 3 günlük yas ilan etti ve bayrakları yarıya indirdi. Marmara Grubu Vakfı Karadağ (Montenegro)' un yüksek acısını paylaşır. Öte yandan, taziye ile ilgili olarak Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçiliğinde ; Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve uluslararası kuruluşlar için, pazartesi, salı ve çarşamba günleri imzaya bir Taziye Defteri açılacağı da öğrenildi.

Haber arşivi için tıklayınız.