23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Aralıksız 23 yıldır ülkeleri; ekonomi, enerji ve kültürel bir birliktelikle Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İşinsanı ve Akademisyen düzeyinde buluşturan bir barış ve diyalog platformu olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi BİR KUŞAK – BİR YOL GİRİŞİMİNİN AYDINLIĞINDA 7-8 EKİM 2020 günleri-Double Tree by Hilton İstanbul, Avcılar Oteli'nde...

Okumaya Devam
23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ
7-8 EKİM 2020 TARİHİ’NE ERTELENMİŞTİR

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

KORONALI GÜNLER

7.7.2020 - Okunma : 2576

Marmara Grubu Vakfı olarak; düşünceleriyle, önerileriyle üyelerimiz, gönüllülerimiz, destekçilerimiz ve müdavimlerimiz oluşturduğumuz Koronalı Günler sitemizde düşünceleriyle, önerileriyle tarihe tanıklık ediyorlar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen mesajlara teşekkür ediyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Moğolistan İstanbul Başkonsolosu, Dr. Akkan Suver’i ziyaret etti

3.7.2020 - Okunma : 30

Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Khishigsuren Sharav, Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretle, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi üyesi Av. Serhat Tabancada hazır bulundu.

Kabotaj Bayramı kutlu olsun

30.6.2020 - Okunma : 60

1 Temmuz Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; "-Kabotaj Bayramı Türk'ün denizlerine hâkim oluşudur “dedi. Dr. Akkan Suver'in 1Temmuz Kabotaj Bayramı ile ilgili mesajı aynen şöyledir: "-Denizlerimize hâkimiyetimizin tescili olan Kabotaj, ülkemizin iskele veya limanları arasında gemi işletme işinin ve bu işi yapmaktaki egemenliğimizin dünyaya ilanıdır. 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Osmanlı Devleti döneminde yüzde 90'nı yabancıların elinde olan deniz ulaşımı böylelikle Türk devleti'nin egemenliğine geçmiş oldu. Gerçekte ise, bu düşünce'nin temeli “ulusal ekonomi” anlayışı ile Cumhuriyetin ilanından önce, 17 Şubat 1923’te İzmir İktisat Kongresi’nde atılmıştı. 1 Temmuz 1926 günü ise, “egemenlik ve ulusal ekonomi” anlayışıyla iskeleler ve limanlar kamulaştı, millileşti. Kabotaj hakkımızın sembolü, denizciliğimizin bu büyük bayramı kutlu olsun" (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Volkan Bozkır BM 75. Genel Kurul Başkanlığına seçildi.

18.6.2020 - Okunma : 271

İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı'na seçildi. Tarihte ilk defa bir Türk'ün Birleşmiş Milletler'de Genel Kurul Başkanlığı'na seçilmesi üzerine Birleşmiş Milletler ECOSOC Üyesi olan Marmara Grubu Vakfı Sayın Volkan Bozkır'ı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nı ayrı ayrı kutladı. Dr. Akkan Suver; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na ve İstanbul Milletvekili Sayın Volkan Bozkır'a birer mektubu yazarak, Marmara Grubu Vakfı'nın tebriklerini sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız.)

Mısır Önceki Başkonsolosu Nermeen Afifi Metwally vefat etti

18.6.2020 - Okunma : 276

Mısır'ın önceki İstanbul Başkonsolosu Nermeen Afifi Metwally'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. İstanbul'da görev yaparken, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına yüksek alaka gösteren Nermeen Afifi Metwally'nin aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor, ailesinin ve dostlarının haklı acısını paylaşıyoruz.

Haber arşivi için tıklayınız.