23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Yaklaşık Çeyrek Yüzyıllık bir Başarı Hikayesi 45 Ülkenin katıldığı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi uydu aracılığıyla başarıyla gerçekleşti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi, İlham Aliyev'in mesajıyla açıldı Canlı yayın stüdyosu olarak, Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde çalışmalarını gerçekleştiren 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi Asya...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29.10.2020 - Okunma : 268

Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün doksanyedinci şeref yaşında. Marmara Grubu Vakfı olarak Bu Büyük Millet Bayramı'nda Büyük Atatürk'ü minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Benim fani vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyerek Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Büyük Atatürk, Vatan sana minnettardır. Rahat uyu.

Dr. Suver ve Bilgiç 29 Ekim Kutlamasına katıldı

29.10.2020 - Okunma : 19

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vilayette bir resmi kabul verdi. Resmi  Kabul törenine  sivil toplum adına katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'yı tebrik ettiler.İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Cumhuriyet hakkında konuşmasıyla başlayan Tören Koronavirüs salgını dolayısıyla kısıtlı bir katılımla gerçekleşti. Tebrikat Töreni'nde, İstanbul'da bulunan yüksek rütbeli askerler, Mülki İdare Amirleri, Siyasi Parti İl Başkanları,Azerbaycan ve KKTC Başkonsolosları da hazır bulundu. Resimde Tebrikatta  Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç'i Azerbaycan Başkonsolosu Nermine Mustafayeva ile birlikte görmektesiniz.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

23.10.2020 - Okunma : 102

Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular.

Karadağ Yargıtay Başkanı Vesna Medenica İstanbul’da

23.10.2020 - Okunma : 88

Montenegro (Karadağ) Yargıtay Başkanı Vesna Medenica İstanbul’a geldi. İstanbul’da Adalet Bakanlığı yetkilileriyle biraraya gelecek olan Karadağ Yargıtay Başkanı Vesna Medenica’yı Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika, İstanbul Başsavcı Vekili Zafer Koç, Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Öncel ve Dr. Akkan Suver birlikte karşıladılar.

Murod Saidzoda’nın ziyareti

19.10.2020 - Okunma : 138

Tacikistan’ın İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Murod Saidzoda, Dr. Akkan Suver’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette gelecek yıl gerçekleştirilecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ve gene gelecek yıl kutlanacak olan Tacikistan’ın Bağımsızlığı’nın 30. Yılı münasebetiyle görüş alış verişinde bulunuldu.

Haber arşivi için tıklayınız.