23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Aralıksız 23 yıldır ülkeleri; ekonomi, enerji ve kültürel bir birliktelikle Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İşinsanı ve Akademisyen düzeyinde buluşturan bir barış ve diyalog platformu olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi 7-8-9 Nisan 2020- Double Tree by Hilton İstanbul, Avcılar'da gerçekleşecek....

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Hazar TV ve AZ TV’de konuştular

16.11.2019 - Okunma : 24

Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi buluşması münasebetiyle çeşitli televizyon, radyo kanalları ve basın toplantıları gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım; mültikültüralizm, dinler ve kültürlerarası diyalog konularında görüşlerini açıkladılar.

Dr. Suver ve Ayrım Azerbaycan Milli Meclisi’nde

16.11.2019 - Okunma : 13

Azerbaycan’da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Azerbaycan Milli Meclisi’ni ziyaret ettiler. Azerbaycan Milli Meclisi’nde Başkan Vekilleri Ziyafet Asgerov ve Valeh Alesgerov ile görüşen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları ve 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıklarıyla ilgili bilgi sunumunda bulundular.

Marmara Grubu Vakfı Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’ne katıldı.

15.11.2019 - Okunma : 34

14-15 Kasım 2019`da Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini Liderlerinin Zirvesi’ne Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ile birlikte katıldılar. Dünya Dini Liderleri 2'nci Bakü Zirvesi’ne bu yıl dünyanın 5 kıtasındaki 70’ten fazla ülkeden din işlerinden sorumlu 25 başkan ve dini tarikatların başkanları dahil olmak üzere yaklaşık 10 uluslararası kuruluştan 500’e yakın üst düzey temsilci katıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katıldığı zirvede, terörizm, saldırganlık, yabancı düşmanlığı, İslamofobi, antisemitizm ve Hristiyan fobisine karşı, kadın ve çocuk haklarının korunmasında ve gençlerin eğitiminde dini liderlerin, hükümet, bilim ve kamu insanlarının ortak faaliyetlerinin önemi üzerine tartışmalar yapıldı. 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde Şeyhülislam Allahşükür Paşazade hazretlerinin 70. doğum günü ve Şeyhülislamlığının 40. Yıldönümü de kutlandı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde diyalog ile ilgili konuşma da yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Ali Hasanov’a ziyaret

14.11.2019 - Okunma : 30

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Azerbaycan’da bulundukları süre zarfında resmi ziyaretler gerçekleştirerek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov’u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Suver ve Ayrım, 8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında Prof. Dr. Ali Hasanov’a bilgi sunumunda bulunarak Azerbaycan’ın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına büyük önemi verdiklerini vurguladılar.

Hisao Nishimakiye ziyaret

12.11.2019 - Okunma : 45

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Japonya’nın İstanbul Muavin Konsolosu Ayumi Takeda da hazır bulundu. Dr. Suver yaptığı bilgi sunumundan sonra Japonya'nın katılımına verdikleri önemi belirtti ve davet konusuna verdikleri önemi de vurguladı.

Haber arşivi için tıklayınız.