23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Aralıksız 23 yıldır ülkeleri; ekonomi, enerji ve kültürel bir birliktelikle Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İşinsanı ve Akademisyen düzeyinde buluşturan bir barış ve diyalog platformu olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi BİR KUŞAK – BİR YOL GİRİŞİMİNİN AYDINLIĞINDA 7-8-9 Temmuz 2020 günleri-Double Tree by Hilton İstanbul, Avcılar Oteli...

Okumaya Devam
23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ
7-9 TEMMUZ 2020 TARİHİ’NE ERTELENMİŞTİR

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Corona Günleri

7.7.2020 - Okunma : 222

Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Corona Günleri/ Corona Days web sahifemize yerel ve global düzeydeki çalışma, gayret ve çözüm önerilerinizi bekliyoruz. Bilgi havuzumuz olan Marmara Grubu Vakfı Corona Günleri/Corona Days sahifemiz serbest bir kürsü olarak görüş ve düşüncelerinize açıktır. Bu savaşı el birliğiyle kazanacağımıza inanıyoruz. Marmara Grubu Vakfı ailesinden, Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Ali Rıza Arslan, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Turan Sarıgülle, Sezgin Bilgiç, Av. Serhat Tabanca, Sevil Kulak, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu ve Necdet Timur, Murat Ali ve Prof. Dr. Erman Tuncer, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ve Çin Halkı Dışişleri Enstitüsü Başkanı Wang Chao, Tamer Atalay, Baha Afaneh, Bosna Hersek Devlet Sekreteri Edita Kalajdžić ve Halid Niyazov Büyükelçi Ou Boqian, Li Zhiqiang ve Dr. Dagva Tsakhılgaan ve Leonardo Manzari'nin mesajlarını okumak için lütfen haber başlığını tıklayınız

Nevruz Bayramımız kutlu olsun

19.3.2020 - Okunma : 315

Türk Dünya’sının ortak bayramı olan Nevruz Bayramı idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Baharın müjdecisi olduğu kadar Türk devlet ve topluluklarında bir kültür birlikteliği olarak asırlardır bilinen ve tanınan Nevruz Bayramı bizleri yanyana getiren önemli bir beraberliktir. Bu önemli Bayram Günü'nde, Türk dünyasına birlik ve beraberlik temenni ediyoruz. Büyük Türk Dünyası Nevruz Bayramın kutlu olsun.

18 Mart Zaferi Kutlu Olsun

18.3.2020 - Okunma : 462

Büyük Atatürk diyor ki: "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh ve kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebeleri'ni kazandıran bu yüksek ruhtur. Mustafa Kemal Atatürk" 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105.yıldönümünde toprağın her bir karışını kanlarıyla sulayarak bize bu cennet vatanı armağan eden bütün şehitlerimizi rahmetle anarken başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize de saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

Geleneksel Kültüre Meydan Okuma Semineri Gerçekleşti

13.3.2020 - Okunma : 519

"Geleneksel Kültüre Meydan Okuma Semineri" 13 Mart Perşembe günü Beykent Üniversitesi’nin Taksim Yerleşkesinde gerçekleşti. Moderatörlüğünü Marmara Grubu Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan SUVER’in üstlendiği seminerde konuk konuşmacı olarak Milletvekili - Büyükelçi (E) Ertuğrul KUMCUOĞLU yer aldı. Geleneklerin inkar edilerek siyaset yapılamayacağını öne süren KUMCUOĞLU, seminer boyunca Türkiye ekonomisinde; özellikle ekonominin ağırlıklı olarak tarıma dayandığı dönemlerde, kadınların üretimin çok büyük bir parçası olduğunu ve şimdiki gibi yalnızca çocuk bakmak ile mükellef olmadıklarının üzerinde durdu ve ‘’Benim annem inek sağar, pamuk toplar, koca çiftliği yönetirdi. Yalnızca çocuk mu bakmış oluyor yani benim annem?’’ dedi. Son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs tehlikesinden dolayı beklenenin çok altında olan katılımcı sayısına rağmen Ertuğrul KUMCUOĞLU ‘’Bugün burada 1 kişi bile olsaydı gelir konuşurdum.’’ dedi ve sahip olduğu siyasi tecrübelerle birlikte gündeme ilişkin görüşlerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan bu semineri gerçekleştirdiği için Sayın Müjgan SUVER’e teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Halid Eren’i IRCICA’da Ziyaret

12.3.2020 - Okunma : 785

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, “IRCICA” İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi Genel Direktörü Halid Eren’i makamında ziyaret ederek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Prof. Dr. Halid Eren’i Zirve’ye davet etti.

Haber arşivi için tıklayınız.