Uluslararası alanda bir prestij birlikteliği olan Avrasya Ekonomi Zirveleri, dünya ülkelerinin ekonomik, siyasal ve sosyal dayanışmasına ve birlikte kalkınmalarına zemin teşkil eden bir platformdur.

Uluslararası alanda bir prestij birlikteliği olan Avrasya Ekonomi Zirveleri, dünya ülkelerinin ekonomik, siyasal ve sosyal dayanışmasına ve birlikte kalkınmalarına zemin teşkil eden bir platformdur.

Bu yıl yirmibirincisini gerçekleştireceğimiz Avrasya Ekonomi Zirveleri uluslararası alanda, ticari bir tecrübe, düşünce ve sivil inisiyatifin işbirliği platformu olarak kabul görmektedir. ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

Dr. Suver Türkmenistan Başkonsolosu Seyitmammedov’u ziyaret etti

20.1.2018 - Okunma : 42

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretlerinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Mıratgeldi Seyitmammedov’u makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türkmenistan’ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın enerji politikasının sunumunu özellikle de beklediklerini de ziyaretinde vurguladı. Ziyarette Başkonsolos Mıratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver’e Türkmenistan İlimler Akademisi tarafından Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov adına hazırlanan tarihi “İrfan Kaynağı” adlı bir kitabı da hediye etti.

Aziz Sancar’dan Mardin Üniversitesine Replika Hediyesi

19.1.2018 - Okunma : 365

Türkiye'nin Nobel ödüllü Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar kendisine verilen Nobel Ödülü'nü daha önce Büyük Atatürk'e ithaf ettiği için sergilenmek üzere Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle Anıtkabir'e hediye etmişti. Nobel Komitesi'nin geleneksel olarak Ödülle beraber verdiği üç orijinal Replika'dan birini daha önce mezun olduğu İstanbul Üniversitesi'ne veren Prof. Dr. Sancar, ikinci Replika'yı da çalıştığı Kuzey Carolina Üniversitesine armağan etmişti. Prof. Dr. Aziz Sancar son Replika'yı da doğduğu şehrin Üniversitesi'ne hediye etti. Bu vesileyle Hilton Oteli'nde yapılan bir törenle; Mardin Vakıfları'nın başkanlığını yapan Av. Haluk Eldem ve Vali Kemal Nehrozoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü'ne Aziz Sancar'ın Nobel Replikası'nı birlikte verdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

2O Ocak Faciasının Acı Yıldönümü

19.1.2018 - Okunma : 39

20 Ocak (20 Janvar-Kara Ocak) Azerbaycan tarihinin kara günü münasebetiyle bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, ‘’- 20 Ocak günü Ermenistan yalnız Azerbaycan’a, yalnız Türk dünyasına karşı değil, bütün insanlığa bir suç karşı işlemiştir. Bu insanlık suçu geleceğin Karabağ faciasının başlangıcıdır. Bu günü unutmamalıyız. İnsanlığa karşı işlenen bu suçu nesilden nesille aktarmakla yükümlüyüz.20 Ocak günü için özellikle de gençlere bilgiler aktaracak eserlere de sahip çıkmalıyız.’’ dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Gürcistan Başkonsolosu’nu ziyaret etti

18.1.2018 - Okunma : 78

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze’yi makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, Başkonsolos Inga Kikvadze’ye Gürcistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımlarına verdikleri önemi gündem getirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret

17.1.2018 - Okunma : 109

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı İmamoğlu’nu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Haber arşivi için tıklayınız.