21. Avrasya Ekonomi Zirvesi yapıldı

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi yapıldı

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi 11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Zirveye Türkiye’den Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevl...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

15 Temmuz’un Yıldönümündeyiz

12.7.2018 - Okunma : 113

15 Temmuz’un acı ve düşündürücü yıl dönümünde şehitlerimizi bir defa daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Tesellimiz topyekûn Türk Milleti’nin darbeyi, kalkışmayı reddetmesidir. Bunu bir milli birlik ruh ve şuuru içinde ortaya koyan Milletimizin bu şanlı destan gününde gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bu olaya kalkışanları lanetliyoruz. Bu acının ikinci yıl dönümünde şehitlerimize rahmet dilerken, bir daha böylesine hainane teşebbüslerin olmamasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü ve Lefkoşayı ziyaretinde Şamil Ayrım da hazır bulundu.

11.7.2018 - Okunma : 162

Cumhurbaşkanlığı görevine başlaması sonrasında Azerbaycan'ı ve KKTC'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretlerinde Şamil Ayrım da hazır bulundu. Kardeş Azerbaycan'a gerçekleştirilen ilk ziyarette önce Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı, daha sonra Şehitler Hıyabanı ziyaret edildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte ortak bir de basın toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra KKTC'ye de resmi bir ziyarette bulundu. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından karşılanan Recep Tayyip Erdoğan Lefkoşa'da Atatürk Heykeli'ne çelenk koydu ve onuruna verilen akşam yemeğine katıldı. Bakü ve Lefkoşa ziyaretlerine Başbakan Eski Yardımcısı Tuğrul Türkeş de refakat etti.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Görevine Başladı

10.7.2018 - Okunma : 149

24 Haziran 2018 Seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Recep Tayyip Erdoğan 9 Temmuz 2018 günü TBMM’de yemin ettikten sonra Beştepe Külliyesi'nde düzenlenen ve 50 ülke liderinin katıldığı görkemli bir Törenle görevine başladı. Recep Tayyip Erdoğan Törende konuşmasına "İlk cumhurbaşkanlığı görevim için adaylığımı açıkladığım günkü gibi Rabbime yalvarıyorum" diyerek dua ile başladı. Erdoğan "24 Haziran’da halk bizi seçti. Sadece bize oy verenlerin değil, 81 milyonun tamamının cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle milletimize layık olmaya çalışacağız. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz. Yeni dönemi yine, reform ve bu reformlarla birlikte de yenilenmenin adımlarını kabinemizle birlikte inşallah atacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yemin Töreni’nde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve Genel Sekreter Dr. Fatih Saraçoğlu da hazır bulundu.

Şarık Tarayı kaybettik.

29.6.2018 - Okunma : 321

Türk sanayi dünyasının önde gelen isimlerinden ENKA Holding'in kurucusu Şarık Tara'yı kaybettik. Şarık Tara, Türk sanayi dünyasında olduğu kadar, eğitim ve kültür hayatımızda da önemli bir yeri olan işadamımızdı. Şarık Tara'nın vefatı münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Dr. Akkan Suver, "- Şarık Tara'nın kaybı, Türk entelektüel iş dünyasının kaybıdır" dedi. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "-Şarık Tara'yı kaybetmenin yüksek acısı içindeyiz. Merhum Şarık Tara yalnız bir işadamı değil, bir gönül insanıydı. Marmara Grubu Vakfı'nın sivil toplum alanında ortaya koyduğu çalışmaları, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde kat ettiği yüksek başarıyı her zaman takdir eden ve öven Sayın Şarık Tara çalışmalarımıza büyük önem verirdi. Marmara Grubu Vakfı'nın toplantılarının müdavimlerinden olan Sayın Şarık Tara, zaman zaman da misafir konuşmacı olarak etkinliklerimizi şereflendirmişti. Çalışmalarımızdan ekonomik desteğini de esirgemeyen Sayın Şarık Tara Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde Divan Üyeliği de yapmıştı. Konuşmacı olarak da 6 Mayıs 2009 12. Avrasya Ekonomi Zirvemizde söz alan Sayın Şarık Tara'nın kaybı Türk entelektüel iş dünyasının kaybıdır. Marmara Grubu Vakfı olarak, Türk iş dünyasına başsağlığı dileklerimizi sunuyor, kederli ailesinin büyük acısını paylaşıyoruz. Mekânı Cennet olsun."

Dilek Terimere Ödül

26.6.2018 - Okunma : 343

Marmara Grubu Vakfı'nın Destekçileri’nden İşinsanı Dilek Terimer'e , Ekovitrin Dergisi, Türkiye’de Yılın İş Kadını Ödülü’nü veriyor. 1 Temmuz 2018 günü İstanbul WOW Otel’de tertiplenecek törenle Ödülü'nü alacak olan Dilek Terimer'i Marmara Grubu Vakfı olarak tebrik ediyoruz. Dilek Terimer iş dünyamızın yüz akı sanayi tesislerinden biri olan Halley Duvar Kağıtları A.Ş.’yi yönetmekte ve yalnız ülkemizde değil yurt dışında da kabul gören bir kuruluşun başında bulunmaktadır.

Haber arşivi için tıklayınız.