22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla çalışmalarına başladı.Zirve'nin açılışını yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri artık bir gelenek haline gelmiştir, dedi. ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

İlham Aliyev Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti

19.2.2019 - Okunma : 95

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye–Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Dr. Suver’i kabul etti

19.2.2019 - Okunma : 127

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Marmara Grubu Vakfı Başkanı ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabul de Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Branko Milic de hazır bulundu. Dr. Suver, Bakan Mevludin Nuhodzic’i gelecek yıl yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı KURAMER’i ziyaret etti

19.2.2019 - Okunma : 108

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan 29 Mayıs Üniversitesi KURAMER’i (Kuran Araştırmaları Merkezi) ziyaret ettiler. Ziyarette Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Ahmet Ertürk de hazır bulundu.

Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun Gösterisi

18.2.2019 - Okunma : 161

"Türkiye-Azerbaycan Ortak Miras" programında, Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Hazar Folklor Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin (Hazarfem) organizasyonuyla gerçekleştirilen Gösteri Hazarfem Başkanı Nuran Acar’ın konuşmasıyla başladı. Azerbaycan Devlet Halk Dansları'nın Azerbaycan'ın en önemli mihenk taşı olduğunu aktaran Acar, "Dans, dünyanın her yerinde geçerli ortak tek dildir. Toplumlar, yaşanmışlıklarını, kültürlerini, tarihlerini, acılarını ve sevinçlerini dansla sunarlar. Her dans figürü, bir kelimedir. Her dansın sonunda da size kocaman bir metin çıkar." ifadelerini kullandı. Topluluk, ortak dil, tarih ve kültüre sahip olan Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağını daha da güçlendirmesi amaçlanan etkinliğin ilk bölümünde, Azerbaycan kültürünün örneklerini sundu. Program Köroğlu'nun kahramanlığını işleyen "Köroğlu Milli Balesi" ile son buldu. Gösteri sonrası Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer sanatçılara çiçek sundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Organize Sanayi Bölgeleri’ne teşekkür

15.2.2019 - Okunma : 240

Marmara Grubu Vakfı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılarak, Organize Sanayi Bölgeleri’nin tanıtımıyla ilgili müstesna bir sunum yapan OSBÜK Yönetimi adına Başkan Yardımcısı Adem Ceylan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Yüksek Çengel ve Engin Köklüçınar’dan oluşan heyet, OSBÜK Ailesi’ne 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdikleri yüksek destekten ötürü Vakfın teşekkürlerini sundular.

Haber arşivi için tıklayınız.