22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22 YILLIK BİR BARIŞ VE DİYALOG PROJESİ "GELECEĞE SORUMLULUK" 22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 6-7 ŞUBAT 2019 GÜNLERİ İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞİYOR ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

Saranda Osmani Krasniqi’yi ziyaret

20.11.2018 - Okunma : 40

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kosova İstanbul Başkonsolos Vekili Saranda Osmani Krasniqi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Kosova’nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu Şeref Konuğu

19.11.2018 - Okunma : 89

Viyana Ekonomik Forumu 15.Yıl Jübile Toplantısı 18 Kasım 2018 akşamı İmperial Oteli'nde verilen bir Resepsiyonla çalışmalarına başladı. Dr. Günther Rabensteiner ve Prof. Dr. Elena Kırtcheva'nın açılış konuşmalarıyla başlayan 15.Yıl Resepsiyonuna Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak katıldı.15 Yıl Jübile Resepsiyonunda Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak yaptığı konuşmasında “Viyana Ekonomik Forumu bir barış platformudur. Burada insanlar özgürce kendilerini ifade edebilirler" dedi. Dr. Akkan Suver’e konuşmasını yaptıktan sonra Vladimir Penkov tarafından Viyana Ekonomik Forumu'nun 15.Yıl Jübile Hatıra Madalyası sunuldu. Jübile merasimine Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdić, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Montenegro (Karadağ) Başbakanı Dusko Markov da katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer 2004-2016 Suver’leri kabul etti

19.11.2018 - Okunma : 45

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer (2004-2016) Müjgan ve Dr. Akkan Suver’i Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in şahsında Avusturya Devleti’ne kendisine verdiği Madalyadan dolayı teşekkürlerini sunan Dr. Akkan Suver’e Cumhurbaşkanı Avusturya’nın 100. Yılı münasebetiyle hazırladığı bir kitabı da takdim etti. Ziyarette Birol Kılıç ve Mustafa Vural’da hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

15.11.2018 - Okunma : 123

Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi vererek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı zirveye davet etti. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde, bir Barış ve Diyalog Projesi kapsamında Cumhurbaşkanları Oturumu’nda “Teknolojinin gelişimi ve insanlığı bekleyen gelecek, enerjide, ekonomide yapay zekânın rolü nedir ve popülizm” konularının işleneceği bilgisini de verdi. Cumhurbaşkanı Akıncı ise kabulde 12 Kasım 2019 Pazartesi günü, Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde düzenlenen bir törenle, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından “Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası” ile ödüllendirilen Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver’i kutladı.

KKTC'nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü İstanbul’da kutlandı

15.11.2018 - Okunma : 85

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İstanbul Başkonsolosluğu, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesinde şehit olanlara rahmet, gazilere de uzun ömürler diledi. Daha sonra söz alan KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer de KKTC'nin büyük bir özveriyle kurulduğunu söyledi. Günün anısına pasta kesildi, KKTC'ye özgü folklor ekipleri gösteri yaptı. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Engin Köklüçınar ve Cafer Okray katıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile gaziler, siyaset, ekonomi, kültür camiasından çok sayıda davetli de resepsiyonda hazır bulundu.

Haber arşivi için tıklayınız.