22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla çalışmalarına başladı.Zirve'nin açılışını yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri artık bir gelenek haline gelmiştir, dedi. ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

19 MAYIS KUTLU OLSUN

19.5.2019 - Okunma : 103

19 Mayıs günü, Türk Milleti için önemli bir gündür. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır. Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletin güçlenmesini sağlamıştır. Atatürk bu savaşta gerçekten tüm gücünü, millet sevgisini ortaya koyarak savaşmıştır. Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayısta doğdum.” Demiştir. Ulu Önder’in 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde açıklamaktadır. Kurtuluş savaşı İngiltere ve Fransa gibi ülkelerin saldırmasıyla başlamıştır. Ve savaşı Türk Milleti onur ve başarı ile tamamladıktan sonra 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mustafa Kemal, 19 Mayıs gününü kurtuluş günümüz ve özgürlük ateşini yaktığı gün olarak Gençlik ve Spor Bayramı yapmış ve tüm Türk Milletine özellikle gençlere armağan etmiştir.

Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

15.5.2019 - Okunma : 63

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver’le Türk-Bulgar düşünce kuruluşları arasında ortak işbirliği geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Latin Katolik Kilisesi İftar Düzenledi

13.5.2019 - Okunma : 125

İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ramazan münasebetiyle bir İftar yemeği verdi. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın katıldığı İftar'da Vatikan Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Monsenyör Luis-Miguel Munoz Cardaba ile birlikte Ortodoks ve Musevi Ruhanileri de hazır bulundular. Şişli Müftüsü'nün duasıyla açılan İftar’a Türkiye'nin Vatikan önceki Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Eşi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray da katılanlar arasındaydı.

Avrupa Birliği Liderleri Romanya’da toplandı

11.5.2019 - Okunma : 145

Avrupa Birliği dönem başkanı olan Romanya'da, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Werner Iohannis' in yüksek himayelerinde toplanan Avrupa Birliği Bakan ve yetkilileri 9 Mayıs Avrupa Birliği gününde Romanya'nın Sibiu şehrinde biraraya geldiler. Aralarında Angela Merkel ile Emmanuel Macron'un da bulunduğu ve İngiltere dışındaki Avrupa ülkelerinin liderlerinin biraraya geldiği Romanya'nın Sibiu şehrindeki Avrupa Günü Toplantısı’na Türkiye Dış İşleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı ve Büyükelçi Fusun Aramaz ile Türk sivil toplumu adına Dr. Akkan Suver katıldı. Fransa'nın, Almanya'nın, İtalya'nın, Romanya'nın, İngiltere'nin, Litvanya'nın, Polonya'nın, Hollanda'nın , Ukrayna'nın sivil düşünce topluluklarının da katıldığı toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver "-Kimin Hangi Değerleri ?" konulu oturumda bir konuşma yaparak, devlet adamlığının önemini vurguladı. Dr. Akkan Suver Türkiye'nin Avrupa Birliği projesini bir barış ve istikrar birlikteliği olarak değerlendirdiği konuşmasında, Balkanları Türkiyesiz düşünmenin geçersizliğini anlattı. Sibiu‘da yapılan toplantıda Avrupa Birliği liderleri Batı'dan Doğu'ya birtek Avrupa fikrine olan inançlarını ortaya koydular. 30 yıl önce milyonlarca kişinin özgür olmak için mücadele ettiğini belirten liderler bölünmelerin Avrupa Birliği’ne yarar getirmeyeceğini vurguladılar. Özetlemek gerekirse; Liderler, ‘’birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Zor zamanlarda bile dayanışmaya önem vereceğiz.’’dediler

Haydar Aliyevin 96. Doğum Günü kutlandı

10.5.2019 - Okunma : 120

Azerbaycan'ın Milli Lideri merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 96. Doğum Günü münasebetiyle, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev tarafından İstanbul Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı'nda bir merasim düzenlenerek, törenle çiçekler konuldu. İstanbul’da bulunan Azerbaycanlı vatandaşların yoğun olarak katıldığı Doğum Günü merasimde Marmara Grubu Vakfı Genel Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Genel Sekreter Cafer Okray ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Gökhan Havuzlu da hazır bulundu.

Haber arşivi için tıklayınız.