22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla çalışmalarına başladı.Zirve'nin açılışını yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri artık bir gelenek haline gelmiştir, dedi. ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

21.3.2019 - Okunma : 99

Türk dünyasının ortak Bahar Bayramı Nevruz'u idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk âleminin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı ve Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan seçildi

20.3.2019 - Okunma : 21

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, Leyla Tavşanoğlu, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Başkanlık Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2018 yılını anlattı. Faaliyet raporunun okunmasından sonra, H. Gökhan Humbaracı Denetim Raporu'nu, Bülent Soylan da Mali Raporu okudu. Daha sonra yapılan ayrı ayrı oylamalarla faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Prof. Dr. Erman Tuncer, Cemal Bilgiç, Mehmet Gökhan Havuzlu, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Göksel Bilgiç, Ümit Çoban, Rahmi Dilek ve Baturhan Koçak’tan oluşan Yeni üyelerin kabulünden sonra, seçimler gerçekleştirildi. Marmara Grubu Vakfı'nın yeni İcra Konseyi Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, M. Gökhan Havuzlu, Av. Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç'den oluştu. Denetim Kurulu'na ise Alaaddin Koçak, Yüksel Önel ve Gökhan Humbaracı seçildiler. Daha sonra söz alan Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nda 30 yılını dolduran üyelerimize 30 yılın anısına hediyelerini sunarak, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Mütevelli Heyet üyelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

Dr. Akkan Suver Hollandadaki terörü kınadı

19.3.2019 - Okunma : 27

18 Mart 2019 günü Hollanda'nın Utrecht şehrinde tranvayda gerçekleştirilen, üç kişinin öldürüldüğü terör olayı ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver bir basın açıklaması yaptı. Dr. Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "-Hollanda'nın Utrecht şehrinde meydana gelen alçak saldırıyı sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Dili, dini ve ırkı kim olursa olsun cani canidir, katil katildir. Bu menfur saldırı neticesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyor, Hollanda halkına da geçmiş olsun diyoruz"

ÇANAKKALE ZAFERİ 104. YILINDA

18.3.2019 - Okunma : 82

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Çanakkale savaşlarında Türk Yurdunu İşgale gelenler 141,113 kayıp verdiler. Çanakkale’de şehit düşün Türk Askerinin sayısı ise 195,000’dır. Çanakkale Zaferi Türk’ün Savaş tarihinde ortaya koyduğu en büyük Zaferlerden biridir. Bu Zaferin Büyük Komutanı Mustafa Kemal’dir. Mustafa Kemal bu zaferden sonra tanınmış ve büyük bir Komutan olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferinin 103. Yılı Kutlu olsun.

Marmara Grubu Vakfından Süryani Patriği’ne bir ziyaret

18.3.2019 - Okunma : 47

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdikleri yüksek katılımdan dolayı Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Ortodoks Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin'e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Kabulde Dr. Suver Patrik Vekilinin her yıl gösterdiği yüksek ilginin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti. Ziyarette Cemaat Başkanı Kenan Gürdal da hazır bulundu.

Haber arşivi için tıklayınız.