23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Aralıksız 23 yıldır ülkeleri; ekonomi, enerji ve kültürel bir birliktelikle Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İşinsanı ve Akademisyen düzeyinde buluşturan bir barış ve diyalog platformu olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi 7-8-9 Nisan 2020- Double Tree by Hilton İstanbul, Avcılar'da gerçekleşecek. ...

Okumaya Devam

Galeri

Haberler

Yihua Huang Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

16.10.2019 - Okunma : 23

Çin Komünist Partisi Dışişleri Araştırma Bürosu Genel Müdürü Yihua Huang ve Araştırma Müdür Yardımcısı Jing Zhao beraberinde Zou Guoyu ve Ma Lin’le birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ve Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çin Heyeti’ni kabullerinde, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında mevcut bulunan kültürel ve sosyal münasebetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong, Dr. Suver’i ziyaret etti

15.10.2019 - Okunma : 54

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler, 5 Nisan Dünya Vicdan Günü davetleri çerçevesinde yapılan ziyarette, Barış, Sevgi ve Vicdan kültürü konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Dr. Hong Tao-Tze’ye, Dr. Akkan Suver de, Marmara Grubu Vakfı’nın barış alanında gerçekleştirdiği diyalog çalışmalarıyla ilgili olarak bir brifing verdi.

Türkmenistan Milli Günü kutlandı

15.10.2019 - Okunma : 35

Türkmenistan'ın bağımsızlığının 28. Yıldönümünü münasebetiyle İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov tarafından Conrad Oteli'nde bir Resepsiyon verildi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya'nın hazır bulunduğu ve bir konuşma yaparak Türkmenistan'ı kutladığı Resepsiyon'a İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş adamları ve mülki erkanla birlikte seçkin bir davetli grubu katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Oktay'ın birlikte katıldığı Resepsiyonu bir konuşma ile açan Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Türkiye ile Türkmenistan arasında bulunan ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkileri üzerine kapsamlı bir konuşma yaptı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyon'da davetlilere Türkmen mutfağının yemekleri sunuldu.

Dr. Akkan Suver Barış Pınarı Harekatının başarıyla tamamlanacağına inancımız tamdır

11.10.2019 - Okunma : 163

Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin geleceğini tehdit eden terör örgütlerini ortadan kaldırmak üzere giriştiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmış ve Kahraman Mehmetçiğimizin harekatı başarıyla tamamlayacağına olan inancını belirtmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması şöyledir: Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Harekatı'nı başlatmıştır. Türkiye'nin amacı güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Yine bu harekat ile Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin esas alınacağına inanıyoruz. Bu konuda yürütülecek bir diplomasinin oluşumunu da Türkiye'nin ana hedefi olarak görüyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edeceğine inanıyor, Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan diliyoruz.

Blerta Kadzadeje Ziyaret

11.10.2019 - Okunma : 155

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Arnavutluk Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti'nin Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya şahsının ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarının teşekkürlerini belirten Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Blerta Kadzadej’e İstanbul’da yeni görevinde başarılar da diledi.

Haber arşivi için tıklayınız.