23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

Aralıksız 23 yıldır ülkeleri; ekonomi, enerji ve kültürel bir birliktelikle Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, İşinsanı ve Akademisyen düzeyinde buluşturan bir barış ve diyalog platformu olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi BİR KUŞAK – BİR YOL GİRİŞİMİNİN AYDINLIĞINDA 7-8-9 Nisan 2020 günleri-Double Tree by Hilton İstanbul, Avcılar Oteli'...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Ivan Brajoviç Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

22.2.2020 - Okunma : 17

Türkiye’de resmi ziyarette bulunan Montenegro (Karadağ) Meclis Başkanı Ivan Brajoviç Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul etti. Karadağ Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic ve Karadağ Milletvekilleri ile birlikte Karadağ İstanbul Başkonsolosluğunda Başkonsolos Selim Lika’nın katılımıyla gerçekleşen kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve İcra Konseyi Üyesi Sezgin Bilgiç hazır bulundu.

AB Projesi çalışmaları devam ediyor

21.2.2020 - Okunma : 8

"Politika ve Karar Almada En İyi Genç ve Kadın Uygulamaları Semineri" 20 Şubat Perşembe günü Beykent Üniversitesi’nin Takim Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Moderatörlüğünü Evrim Timur ve Zeynep Baykal'ın üstlendiği seminerde konuk konuşmacı olarak Köy Okulları Değişim Ağı (KODA)’nın kurucusu ve 2019 ASHOKA Fellow olan Mine Ekinci yer aldı. Proje koordinatörü Müjgan Suver'in yaptığı açılış konuşmasının ardından Zeynep Baykal kendini tanıtarak seminer içeriğine değindi ve Evrim Timur'un konuşmacıyı takdim etmesi ile söz Ekinci'ye bırakıldı. Boğaziçi Üniversitesi’nin Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ekinci, okurken farkına vardığı üzere asıl ilgi alanının gündem siyasetinden ziyade siyasetin felsefi boyutta ele alınışı ve günlük hayatta pratik edilmesi olduğunu belirtti. Toplumsal adalet ve fırsat eşitliği konularını benimseyen Ekinci 13 yaşından itibaren toplumsal katılımcılığın içinde bulunduğunu ve farklı sivil toplum kuruluşlarının gönüllü ağlarına katıldığını aktardı.

Moldova Büyükelçisi Dimitri Croitora ziyaret

18.2.2020 - Okunma : 68

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Moldova'nın Ankara yeni Büyükelçisi Dimitri Croitor'e bir nezaket ziyareti yaparak başarı dileklerini sundu. Moldova Büyükelçiliği Müsteşarı Tudor Vasilica'nın da hazır bulunduğu ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile bilgi sunumunda bulundu.

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ye ziyaret

18.2.2020 - Okunma : 60

Ankara'da bulunan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Heyet; Büyükelçi Abzal Saparbekuly ile görüş alışverişinde bulundu ve 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumuyla ilgili de bilgi sundu.

Şamil Ayrım’a Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni verildi

17.2.2020 - Okunma : 102

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’a Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi’nde yapılan bir törenle Azerbaycan’ın Beynelxalq Jurnalı’nın “Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni” Dergi’nin Başyazarı ve Kurucusu Emil Nasırlı Rüfatoğlu tarafından verildi. Türkiye-Azerbaycan dostluk, kardeşlik ve birlikteliğine yaptığı hizmetlerden dolayı verilen Orden Töreni’nde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular

Haber arşivi için tıklayınız.