Haberler

Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusunu Here To Fly Kazandı

5 Nisan 2017 Çarşamba - Okunma: 953
Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusunu Here To Fly K

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, Türkiye Jokey Kulübü’nün ev sahipliğinde, 5 Nisan Çarşamba günü Veliefendi Hipodromu’nda "Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu" düzenlendi. Bu yıl 9. Kez gerçekleştirilen bu önemli koşuyu, Yaman Zingal'ın sahibi olduğu, Selim Kaya ile start alan Here To Fly (Luxor - Alfunun / Sadler's Wells) uzak farkla kazanmayı başardı.

Kum (sentetik) pistte, 1500 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 3 yaşlı 7 safkan İngiliz tayı katıldı. 51.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, Grey Cloud (Green Gönen - High Tea / Galetto) ikinci olarak tamamlarken, Jimfed (Torok - Berilnaz / Spectrando) üçüncü, Namtar (Pressing - Sweet Falcon / Always A Classic) isimli tay ise dördüncü olarak tamamladı.

Kazanan Here To Fly için koşunun bitiriş derecesi 1.30.59 olurken, farklar Uzak - 2 Boy - 5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına Cazip Eryüksel'e kupasını, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic verdi.

Törende ayrıca, Marmara Grubu Vakfı Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım, Cazip Eryüksel'e bir hediye verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, TJK Asli Üyesi Sadettin Sükan ile davetliler de katıldı.

 

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler