Haberler

Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü

09 Temmuz 2013 Salı - Okunma: 2690
Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri CHP Genel Başkanı K

Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Müjgan Suver'in katıldığı Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri 8 Temmuz 2013 Pazartesi 14:00'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanı Sayın Gültan Kışanak ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile görüşen Heyet, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede bir kez daha denge ve denetleme sisteminin ancak katılım için gerekli olan mekanizmaların kurulup işletilmesi ve karar verme süreçlerinde tam bir şeffaflığın sağlanması ile mümkün olabileceğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denge ve Denetleme Ağı Heyetini kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kılıçdaroğlu, yasama, yürütme ve yargı erklerinin denge ve denetleme mekanizmalarını gözeten bir anlayış ile çalışması gerektiğini söyledi.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi CHP Milletvekili Atilla Kart ile Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi CHP Milletvekili Rıza Türmen ve Süheyl Batum'un da hazır bulunduğu görüşmede anayasa yapım sürecinin sivil toplumun da katkısına açık olması gerektiğini belirtildi.