Haberler

Marmara Grubu Vakfı Berlin’de

5 Temmuz 2019 Cuma - Okunma: 347
Marmara Grubu Vakfı Berlin’de

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” Projesi çerçevesinde Almanya’nın Berlin Şehrine 5 günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu.

Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Nur Batur, Sevil Kulak, Demet Erdemir, Yasemin Kültür, Fatma Özbabacan, Lamiya Valiyeva, Ömer Yıldırım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile proje ortaklarından oluşan Heyet ilk ziyaretini Berlin Türkiye Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a yaptı. Büyükelçi Ali Kemal Aydın’dan Almanya’da bulunan Türklerin yaşamları, demokratik süreçlere katılımları konularında bilgi alındıktan sonra Büyükelçiye Heyet Marmara Grubu Vakfı’nın “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” projesi konusunda bilgi sunumunda bulundu.

Almanya Federal Meclisi’ni de ziyaret ederek Federal Milletvekilleriyle biraraya gelen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu Başkan Saffet Çınar’ı, Europa Machen Demokrasi için Genç Federaller Birliği Başkanı Malte Steuber ve Türk – Alman İşverenler Derneği Başkanı Remzi Kaplan’la da ayrı ayrı görüşmelerde bulundu. Berlin’deki Türk Toplumu genelinde Gençlerin ve Kadınların Eğitimleri, istihdama, ekonomiye ve demokratik süreçlere katılımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Proje Uygulama Heyeti Berlin’de yaşayan Türklerin entegrasyonu konusunda ve sorunlarının çözümü alanlarında bilgi aldı.

Berlin’de yayın yapan Metropol FM’i de ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Friedrich Naumann Vakfı tarafından da kabul edildi. Burada Projenin uygulanmasında işbirliği planlaması ve deneyim alışverişi konuları görüşüldü. Federal Almanya Meclisi’nde Grubu bulunan Milletvekillerinden Gençlerin ve Kadınların demokratik süreçlere katılımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulup, deneyimlerinden bilgi alındı. Ziyaret sonunda heyet gerçekleştirdiği çalıştayda paydaşlarıyla birlikte Gençlerin ve Kadınların demokratik süreçlere katılımlarının desteklenecekleri referans noktalarını ve yol haritasını belirledi.
 

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler