Haberler

Marmara Grubu Vakfı Ermenistanı Telin Etti

02 Ağustos 2014 Cumartesi - Okunma: 3698
Marmara Grubu Vakfı Ermenistanı Telin Etti

Azerbaycan'da meydana gelen ve Azerbaycan kahraman askerlerine karşı girişilen hainane tecavüzü şiddet ve nefretle kınayan Marmara Grubu Vakfı, dünya sivil toplum kamuoyuna bir açıklama yaptı.
 
Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi'nce yayınlanan açıklama aynen şöyledir:
 
"Azerbaycan’ın kahraman askerlerine karşı girişilen hain ve menfur saldırıyı Marmara Grubu Vakfı olarak şiddetle kınıyoruz.
 
Ermenilerin bu alçak tecavüzlerini bizler yalnız kardeş Azerbaycan’a değil topyekün Türklük alemine karşı yapılmış olarak değerlendirmekteyiz. 
 
Aziz şehitlerimizin huzurlarında tazim ve saygıyla eğiliyoruz. Ermenistan'ın giriştiği bu tecavüz haksız ve mesnetsiz davranışının devamından başka bir şey değildir.
                 
Bu alçakça işlenen cinayet dünyaya bir defa daha Ermenistan'ın niyet ve emelini göstermiştir. Bunu şiddetle kınıyoruz".
 
 
 MARMARA GRUBU VAKFI AZERBAYCAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU'NU ZİYARET ETTİ
 
Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan'da cereyan eden ve 14 kahraman Azerbaycan askerinin şehit olmasından duyulan üzüntüyü arz etmek üzere İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Hasan Sultan Zeynalov'u makamında ziyaret etti.
 
Türk Milleti'nin duyduğu yüksek teessürü ve hissettiği büyük acıyı paylaşmak için Azerbaycan Başkonsolosluğu'na gelindiğini beyan ederek sözlerine başlayan Dr. Akkan Suver: 
 
" -Sınırda cereyan eden olayların yalnız Azerbaycan'a karşı değil; Türk Alemi'ne karşı yapılmış olmasının şuur ve hissiyatı içindeyiz.  Şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Tanrı'dan rahmet diliyor, manevî huzurlarında tazimle eğiliyoruz. Bir defa daha belirtmek isteriz ki, dün Karabağ'da, Ağdam'da, Hocalı'da yapılanlarla bugün askerlerimize sıkılan kurşunun hiçbir farkı yoktur. Gerçekte ise bu kurşun Ermenistan'ın iç yüzünü göstermesi bakımından çok önemlidir. Zira bu kurşunlar Türk Dünyası'na sıkılmıştır. Bir defa daha Ermenistan'ı telin ediyoruz. Sizin şahsınızda Azerbaycanlı kardeşlerimizin büyük acısını paylaşıyoruz. " 
 
Başkonsolos Hasan Sultan Zeynalov da Marmara Grubu Vakfı'nın hassasiyetine ve temsil ettiği millet kavramından dolayı bu tazim ziyaretini önemsediğini belirterek şunları söyledi:
"-Yaşadığımız olaylar Türklüğe karşı Ermenilerin kalkıştığı ne ilk ne de son eylemdir. Ermenistan her zamanki tecavüzkar yapısını sürdürmektedir. Büyük acımızı paylaşan kardeş Türk Milletine biz de sizin şahsınızda teşekkürlerimizi sunuyoruz ve her şeye rağmen masada bu olayı çözeceğimize olan inancımızı muhafaza ediyoruz. "
Dr. Akkan Suver'in başkanlığında ziyarete katılan Marmara Grubu Vakfı heyetinde Engin Köklüçınar, Emekli Orgeneral Necdet Timur, Emekli Tümgeneral Yüksel Önel, Lale Aytanç Nalbant, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Prof. Dr. Tunç Erem, Dr. Faruk Doğan ve Yalçın Sönmez hazır bulundu.