Haberler

Marmara Grubu Vakfı Süryani Katolik Patrik Vekili Monseigneur Orhan Çanlıyı makamında ziyaret

21 Temmuz 2017 Cuma - Okunma: 1465
Marmara Grubu Vakfı Süryani Katolik Patrik Vekili Monse

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Yalçın Sönmez, (E) Amiral Yüksel Önel ve Av. Ercüment Güvercinden oluşan bir heyetle yeni atanan Süryani Katolik Patrik Vekili Monseigneur Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret ederek tebrik etti. Tebrik töreninde eski Patrik Vekili Monseigneur Yusuf Sağ da hazır bulundu. 

Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Yusuf Sağ'ın kendi arzusuyla Patrik Vekilliğinden yaş haddi dolayısıyla ayrılması üzerine, Süryani Patrikliği tarafından Patrik Vekilliği'ne atanan Monsenyör Orhan Çanlı'yı Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Yalçın Sönmez, (E) Amiral Yüksel Önel ve Av. Ercüment Güvercin'den oluşan bir heyetle makamında ziyaret etti.

Süryani Katolik Patrikhanesi'nde gerçekleşen ziyarette, Patrik Eski Vekili Monsenyör Yusuf Sağ da hazır bulundu.

Kabul esnasında bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver; "Monsenyör Yusuf Sağ ile Marmara Grubu Vakfı geride bıraktığımız yirmi yıl içinde birlikte başarılı ve o nispette verimli çalışmalara imza atmıştır. Barış adına, insanlık adına yapılan çalışmalarda Monsenyör Yusuf Sağ, ırk, din, milliyet farkı gözetmeksizin insani değerleri ve insan merkezli çalışmaları esas almış bir din adamıdır. Bizler kendileriyle birlikte, geride bıraktığımız yirmi yıl içinde Sevgi ve Barış İftarlarıyla başlayan çalışmalarımıza Kültürlerarası Diyalog etkinliklerimizle devam etmiş, daha sonra da Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde birlikte tertiplediğimiz çalıştaylarla dinlerin barışa verdikleri yüksek önemi gündeme getirmiştik. Bu çalışmalarımızın sonucunda da 2016 yılında Monsenyör Yusuf Sağ, Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası ile şereflendirilmiştir. Kendilerine yüksek huzurlarınızda şahsım ve arkadaşlarım adına önce teşekkürlerimizi sonra da bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve esenlik dileklerimizi sunarken, Monsenyör Orhan Çanlı'yı da tebrik ediyor, aynı işbirliğimizin devamı temenni ediyor, başarı dileklerimizi sunuyorum." dedi.

Dr. Akkan Suver ve arkadaşlarıyla birlikte sergilenen çalışmaların mükemmeliyetini vurgulayan Monsenyör Yusuf Sağ, heyete teşekkürlerini sunmuş, bundan sonra da beraber olmanın önemi ve gerekliliği üzerinde durarak Monsenyör Orhan Çanlı'nın aynı şevk ve de heyecanla görevini sürdüreceğine olan inancını belirtmiştir.

Monsenyör Orhan Çanlı da, gösterilen teveccühe teşekkürlerini sunduktan sonra Monsenyör Yusuf Sağ'ın hizmetlerinin unutulmaz olduğunu dolayısıyla kendisinin de aynı yolda yürüyeceğinden emin olunmasının bilinmesini istedi.

Ziyaret birlikte fotoğraf çekimiyle nihayetlendi.

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler