Haberler

Natıq Aliyev’i kaybettik

8 Haziran 2017 Cuma - Okunma: 1692
Natıq Aliyev’i kaybettik

Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi Azerbaycan Enerji ve Sanayi Bakanı Natıq Aliyev’i ebediyete uğurlamanın büyük acısı içindeyiz.

Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin Açılışları’nın Divan Başkanlığını da yapan Natıq Aliyev petrol alanında, petrolcülük alanında bilge bir yönetici olarak dünyada kabul görmekteydi.

Zamansız ebediyete intikali Marmara Grubu Vakfı’nda tarifsiz üzüntü yaratan Natıq Aliyev’in yüksek hatırasına her zaman büyük saygı duyacağız.

Tarihten bir yaprak
Şahdeniz Projesi’nin imzası 9. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde olmuştu. İmza Töreninde Türkiye Enerji Bakanı Dr. Hilmi Güler, Azerbaycan Enerji Bakanı Natıq Aliyev, Gürcistan Enerji Bakanı Nikoloz Gilauri yanlarına Dr. Akkan Suver’i de alarak bu önemli anı ölümsüzleştirmişlerdi.

Dr. Akkan Suver, Cengiz Güldamlası ve Vugar Aliyev, Azerbaycan Enerji Bakanı Natıq Aliyev'in mezarını ziyaret ederek, çiçek koydular. 


 Dr. Akkan Suver, Natıq Aliyev'in vefatının 40. gün yapılan törenine katıldı. Fotoğrafta T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u Dr. Akkan Suver'le birlikte görmektesiniz.