Haberler

Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u kaybettik

20 Aralık 2016 Salı - Okunma: 2445
Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u kaybettik

Marmara Grubu Vakfı'nın büyük dostlarından Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u kaybettik. Hain bir saldırı sonrası kaybettiğimiz değerli diplomat Andrey Karlov’a karşı tertiplenen bu olay gerçekte insanlığı karşı işlenmiş bir suçtur.

Türk-Rus siyasi, sosyal, kültürel ve sivil toplum ilişkilerinin gelişmesinde önemli rol oynayan Büyükelçi Andrey Karlov Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya çalışmalarına da büyük önem verirdi.

Marmara Grubu Vakfı Andrey Karlov’un aziz dostluğunu her zaman saklayacaktır. Onun yüksek huzurunda saygıyla eğiliyoruz.


Marmara Grubu Vakfı adına Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği’nde açılan Taziye Defteri’ni Şamil Ayrım imzaladı. Şamil Ayrım Deftere şunları yazdı: “Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'un, trajik bir şekilde aramızdan ayrılması hepimizde onarılması güç bir acı yarattı. Büyükelçi Andrey Karlov, bizim dostumuzdu. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına önem veren ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin gelişmesi için çaba harcayan bir dostumuzu kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.

Kendilerini unutmayacağız.

Huzur içinde yatması dileğiyle, Rus halkının ve özellikle de Ailesinin büyük acısını paylaşıyoruz.
Huzur içinde olması duasıyla.”