Haberler

Sebahat Darendelileri kaybettik

22 Kasım 2020 Pazar - Okunma: 941
Sebahat Darendelileri kaybettik

Marmara Grubu Vakfı Kurucuları'ndan, Mütevelli Heyet Üyesi Eczacı Sebahat Darendeliler'i kaybettik. 2008 yılında Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası alan Sebahat Darendeliler, 1995-2004 yılları arasında Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeliğinde bulunmuştu. Sebahat Darendeliler'in ebediyete intikali üzerine bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver; "-Bugün Vakfımızın, ilk günlerinden beri birlikte olduğumuz ve beraber verimli çalışmalar yaptığımız bir arkadaşımızı kaybetmenin acısı içindeyiz. Marmara Grubu Vakfı'nın kuruluşunda önemli hizmetleri bulunan Sebahat Darendeliler'in aziz hatırasını her zaman muhafaza edeceğiz. Mekanı cennet olsun" dedi,

Sebahat Darendeliler, "Sevgi Dolu Yeşil Bakışların Yaşam Anıları" adlı bir kitap yayınlayarak, başarılı ve renkli hayat hikayesini de kaleme almıştı.Uzun süredir rahatsızlık çeken Sebahat Darendeliler, bir süre önce de oğlu Prof.Dr.Emin Darendeliler'i de kaybetmişti.


 

Sebahat Darendeliler, Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası'nı 2008 yılında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in  elinde  almıştı. 

Merhume Sebahat Darendeliler, Yalçın Sönmez Merhum Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Nuri Artok, Leyla Tavşanoğlu ve Dr. Hüseyin Avcı 2013 yılı Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu Divanı'nda.