Haberler

Süryani Patriği görevde 30. Yılında. Marmara Grubu Vakfı Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’i ziyaret etti

6 Ekim 2016 Perşembe - Okunma: 1518
Süryani Patriği görevde 30. Yılında. Marmara Grubu Vakf

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray Süryani Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin Metropolitliğinin 30. Yıl Töreni’ne Marmara Grubu Vakfı’nı davet etti.

 

Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’in makama gelişinin (atanmasının-resametinin) otuzuncu yıldönümü münasebetiyle, İstanbul’da bir resepsiyon verildi. Resepsiyona Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver birlikte katıldılar. Resepsiyonda Dr. Akkan Suver Mor Filüksinos Yusuf Çetin hakkında bir konuşma da yaptı. Toplantıya Arjantin Metropoliti Christosmos Yuhanon da hazır bulundu.

 

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin'i ziyaret etti. Ziyareti sonrası tertiplenen Atanma Töreni'nde pastayı Patrik Vekili ile birlikte Dr. Akkan  Suver, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ile Müjgan Suver birlikte kestiler. Törende Suver'leri Arjantin Metropoliti Christosmos Yuhanon ile birlikte görmektesiniz. 

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler