Haberler

Yeni yılınız kutlu olsun

21 Aralık 2020 Pazartesi - Okunma: 420
Yeni yılınız kutlu olsun

Marmara Grubu Vakfı olarak Covid -19 salgınının son bulacağı, insanlığın yeniden biraraya geleceği, sağlıklı günlerin umuduyla 2021yılının barış, refah, huzur ve istikrar getirmesini diliyoruz.

Güzel günlerle dolu bir yıl dileğiyle.

 

Zoru imkanlı kıldık"
 
Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver yeni yıl münasebetiyle arkadaşlarına bir mesajla seslenerek: “Zoru imkanlı kıldık" dedi.
 
"Marmara Grubu Vakfı olarak Covid-19'a rağmen sivil toplum kimliğimizle başarı ile bir yılı daha, zoru imkanlı kılarak arkada bıraktık. Geride bıraktığımız yıl içinde uydu aracılığıyla 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni büyük bir başarı ile gerçekleştirdik.
 
Gene AB ve İnsan Hakları Platformumuz bir Avrupa Birliği projesini daha, pandemiye rağmen olağanüstü bir verimlilikle tamamladı.
 
Coronavirüs döneminde dört ayrı kitap yayınladık.
 
Bu kitapların biri, (Coronalı Günler) adını taşıdı. 
 
İkinci kitapta ise Millet Meclisimizin şerefli tarihini (TBMM 100. Şeref Yaşında) adıyla anlattık. Üçüncü kitap ise, Marmara Grubu Vakfı'nın kuruluşunda emek sahibi olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkındaydı. 
 
Dördüncü kitabımızda ise Sivil Düşünce alanındaki görüşlerimizi paylaştık. 
 
Bütün kitaplarımız hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayınlandı. 
 
Ayrıca Birleşmiş Milletler tarafından kurulan Dünya Vicdan gününe Kurucu Üye olarak kabul edildim.
 
Bu yıl içinde ulusal ve uluslararası alanda  ZOOM aracılığıyla 73 ayrı konferansta tebliğler sundum. 
 
Pandemi öncesi Azerbaycan Seçimleri'ne Gözlemci statüsünde katıldım. Maalesef bu yıl, pandemi yurt dışı ilişkilerimize engel oldu. 
 
Gene geride bıraktığımız yıl genç arkadaşlarımızın Vakfımıza rağbet ettiklerine de şahit olduk. Bu da yarınlarımıza olan güvenimizi arttırdı. 
 
Tek sıkıntımız ise bu yıl kaybettiğimiz değerlerimiz oldu. 
 
Beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızdan Muhterem Jak Kamhi'yi, Muhtereme Sebahat Darendeliler'i, Muhterem Nezir Kırdar'ı Muhterem Ahmet Samsunlu'yu, Muhtereme Gönül Saray'ı 2020 yılında ebediyete uğurladık. Onların aziz hatırasını unutmayacağız. 
 
Özetle pandemiye rağmen Marmara Grubu Vakfı olarak verimli bir yılı geride bırakırken; huzur ve ümit dolu bir yeni yıla "merhaba" demenin heyecanı ile sağlıklı günler temenni ediyorum.
 
İnanıyorum ki 2021 yılı; Covid-19' la mücadelenin galibiyetini göreceğimiz yenilikler, fırsatlar ve zenginlikler yılı olacaktır. Marmara Grubu Vakfı olarak bizler de;  sivil düşünce alanında uluslararası platformlarda saygın etkinlik ve beraberlikleri Sizlerin yüksek destek ve gayretleriyle ve de elbirliğiyle 2021 yılında daha verimli, daha başarılı çalışmalara imza atacağız.
 
Bu yüksek duygularla Bütün Arkadaşlarıma, Ailelerinde sağlık, mutluluk dolu günler diliyorum.
 
Sevgiyle kalınız"