Haberler

Yeşil Attika Sempozyumu yapıldı

9 Haziran 2018 Cumartesi - Okunma: 1605
Yeşil Attika Sempozyumu yapıldı

“Gezegeni korumak, insanlığı korumaktır” sloganıyla Patrik Bartholomeos’un himayesinde tertiplenen Yeşil Attika’ya Doğru konferansına Türkiye’den Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ile Laki Vingas ve Nikos Manginas katıldılar.Yunanistan’ın Atina şehrinde başlayan konferans önce Spetses Adası’nda sonra Hydra Adası’nda daha sonra da gemide devam etti.

Patrik Bartholomeos’un Akropolis Müzesi Oditoryumunda yaptığı Açılış konuşmasıyla çalışmalarına başlayan Yeşil Attika konferansına Dışişleri Bakan Yardımcısı Ioannis Amanatidis de katıldı. Konferansta; Paris Anlaşması, Din, Bilim ve Çevre, Küresel Eğilimler Ekonomi, Etik ve Maneviyat, Savaş ve Göç, Mülteciler ve Yoksulluk ve Geleceğin Haritalandırılması ile Sivil Toplum ve Devletin Rolü konuları ele alındı.

Reverend Dr. John Chryssavgis’in koordinatörlüğünde gerçekleşen Yeşil Attica konferansında konuşmacılar bütün konu başlıklarıyla çevre konusunu birayaya getirmeye özen gösterdiler.

Spetses Adası'nda adalılar mahalli kıyafetleriyle katılımcıları karşıladılar. Reverend Dr.Dr. John Chryssavgis'i Müjgan ve  Dr. Suver'le birlikte görmektesiniz