Haberler

Zoom Üzerinden İkinci Webinarımız Gerçekleşti

12 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma: 588
Zoom Üzerinden İkinci Webinarımız Gerçekleşti

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serilerinin ikincisi Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri Yasemin Kültür'ün katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında Türk Kadınlar Birliği'nin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin yüksek bir katılımı oldu.

Sivil toplum kuruluşlarının yasama ve yürütme organlarının işlemesindeki etkisi üzerine önemli konulara parmak basılan bu webinarda esas olarak üç konu üzerinde duruldu. Bunlar; İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye’de Kadınlara Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW), gençlerin demokratik süreçlere katılımının önemi ve kadın haklarının kazanımının yolları oldu. Webinarın sonunda örgütlenmeyi başarabilmiş bir toplumun, demokrasinin iyi işlediğini kanıtlamış bir toplum olduğu sonucu ortaya çıktı.

Yasemin Kültür'ün ‘’Sevgili gençler; lütfen siyasete girin. Korkmayın. Oturduğumuz yerden şikayet etme hakkımız yok. Herkes elini taşın altına koymak zorunda.’’ cümleleri ise genç katılımcılar için cesaret veren sözler oldu.
 

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler