27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yapıldı

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yapıldı

Marmara Grubu Vakfı tarafından yirmi yedi yıldır aralıksız olarak tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirvesini yirmi yedincisi 21-22 Şubat 2024 günleri başarı ile gerçekleştirildi. ...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Massimiliano Palinuro'yu ziyaret

21.5.2024 - Okunma : 50

İstanbul Latin Katolik Reisi Mgr.Massimiliano Palinuro'ya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Genel Sekreter Sezgin Bilgiç bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Mgr.Massimiliano Paluniro'ya Vakfın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ı Kutlu olsun.

19.5.2024 - Okunma : 542

Büyük Atatürk’ün Türk İstiklal Savaşı'na ilk adımını attığı tarih olan 19 Mayıs'ın 125. yılındayız. 19 Mayıs Atatürk'ün Türk vatanını kurtarışının, Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun temellerini atışının tarihidir. Bu önemli Bayram Günü'nde Atatürk'e bize bıraktıklarından, kazandırdıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Büyük Atatürk Vatan Sana Minnettardır. Rahat uyu.

Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanını ziyaret etti

17.5.2024 - Okunma : 207

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ı ziyaret ederek Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Sezgin Bilgiç Shanxide Kuşak ve Yol girişimini anlattı.

17.5.2024 - Okunma : 240

CPAFFC (Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantıları için Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve İcra Konseyi üyesi Mahmut Saklı Shanxi bölgesinde gerçekleşen toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını anlatan görüşmelerde bulundular. Çin Halk Cumhuriyeti Shanxi bölgesi Başkanı Xu Xinrong ile de bir görüşme yapan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Toplantıda Sezgin Bilgiç Genel Kurul’a hitap ederek Avrasya Ekonomi Zirvelerinde yer alan “Kuşak ve Yol” girişiminin önemli konusunu gündeme getirdi.

Marmara Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti’nde.

16.5.2024 - Okunma : 284

CPAFFC(Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantılarına katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ile İcra Konseyi üyesi olan Mahmut Saklı, Başkan Yang Wanming ile görüştü. Görüşmede Pekin Büyükelçiliği Birinci Kâtibi Devletşah Yayan da hazır bulundu. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı, CPAFFC’nin ev sahipliğine teşekkür de ettiler. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulundukları sürede, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa tarafından da kabul edilen Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Büyükelçi İsmail Hakkı Musa’ya Marmara Grubu Vakfı’nın son çalışmalarını anlattılar. Pekin’de tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Kuşak ve Yol ile birlikte barışa duyulan ihtiyacı gündeme getirdi. Sezgin Bilgiç’in konuşma metni aşağıdadır:

Haber arşivi için tıklayınız.