27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

Marmara Grubu Vakfı tarafından yirmi yedi yıldır aralıksız olarak tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirvesini yirmi yedincisi 21-22 Şubat 2024 günleri başarı ile gerçekleştirildi. ...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

Marmara Grubu Vakfı Gjorge İvanovu ziyaret etti

24.7.2024 - Okunma : 81

Makedonya'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ege Yiğitel, Ece Şahin ve Hakan Özdemir'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Makedonya önceki Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'u ziyaret etti. Ziyarette Heyet Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'a gelecek yıl gerçekleşecek 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Prof. Dr. Arben Taravari'yi ziyaret

24.7.2024 - Okunma : 80

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ege Yiğitel, Ece Şahin, Hakan Özdemir ve Zerrin Abaz'dan oluşan Heyeti’nin Makedonya temasları devam ediyor. 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Heyeti Makedonya Sağlık Bakanı Prof. Dr. Arben Taravari'yi ziyaret etti. Ziyarette; Heyet, 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Arben Taravari'yi Zirve'ye davet etti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Darko Kostadinovksiyi ziyaret

24.7.2024 - Okunma : 74

Üsküp'te ziyaretlerini sürdüren Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ege Yiğitel, Ece Şahin, Hakan Özdemir ve Zerrin Abaz'dan oluşan Heyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Darko Kostadinovski'yi makamında ziyaret ederek, 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu Ziyarette; Heyet, Anayasa Mahkemesi Başkanı Darko Kostadinovski'yi 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi Zirve'ye davet etti.

Yalçın Sönmez’i Kaybettik

23.7.2024 - Okunma : 68

Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası Sahibi ve Mütevelli Heyet Üyesi Yalçın Sönmez'i kaybettik. Gazeteci, girişimci ve Kobi'lere yönelik emsalsiz çalışmalarıyla bilinen Yalçın Sönmez Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktaydı. Marmara Grubu Vakfı olarak Arkadaşımız Yalçın Sönmez'in dostluğunu ve yüksek hatırasını unutmayacağız. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yalçın Sönmez'in ebediyete intikali münasebetiyle bir başsağlığı mesajı yayınladı: "-Değerli Kardeşim, Arkadaşım, Marmara Grubu Vakfı'nın Mütevelli Heyet Üyesi ve Onur Madalyası Sahibi Yalçın Sönmez'i kaybettik. Uzun süren arkadaşlığımızla, dostluğumuzla insanlara bir şeyler verebilme sevdamızla nice başarılı çalışmalara imza attık. O'nun KOBİEFOR basın faaliyetleri, ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN kuruluşlarına önderlik ve rehberliği, TOSYÖV hizmetleri unutulmaz eserleri olarak hep hatırlanacaktır. Avrasya Ekonomi Zirveleri'ndeki unutulmaz hizmetleriyle de hep aramızda olacaktır. Birlikte yurt içinde ve dışında nice değerli ziyaretleri ve etkinlikleri hayata geçirdik. Bu müstesna hatıraları da unutmayacak hep hatırlayacağız. Kıymetli Eşi Nurdan Hanımefendi'nin ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi oğlu Öncü Can Sönmez'in haklı acılarını paylaşıyor, engin sabır dileklerimi sunuyorum. Değerli Arkadaşıma kabir rahatlığı dilerken, Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan Yalçın Sönmez'in arkadaşlarına da sabırlar diliyorum. Mekanı Cennet olsun."

Marmara Vakfı Makedonya'daydı

23.7.2024 - Okunma : 76

28. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Heyeti Makedonya Başbakanı Hristiyan Mickoski, Dışişleri Bakanı Timco Mucinski, Maliye Bakanı Gordana Dimitrieska Kososka, Ekonomi Bakanı Besar Durmisi, Enerji Bakanı Sanja Bozinovska ve Serbest Bölge Bakanı Koce Dimovski ile Meclis'te buluştu ve görüştü. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ege Yiğitel, Ece Şahin, Hakan Özdemir ve Zerrin Abaz'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Başbakan Hristiyan Mickoski'nin 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne teşrifinin önemini vurguladı.

Haber arşivi için tıklayınız.