Haberler

Azerbaycan Müzik Akşamı

14 Kasım 2021 Pazar - Okunma: 893
Azerbaycan Müzik Akşamı

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva ile Uluslararası Türk Kültürü ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva tarafından Azerbaycan'ın Büyük Zaferi’nin Yıldönümüne ve Nizami Gencevi'nin 880. Doğum Gününe adanmış Müzik Akşamı büyük bir katılımla gerçekleşti.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un, Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov'un, Türkiye Kültür Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Rashad Mammadov'un katılımıyla gerçekleşen Müzik Akşamında Dede Korkut Orkestrası ve Şefi Yalçın Adıgözelov müthiş bir performans sergilediler.

 

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Av. Serhat Tabanca, Av. Seçil Tabanca, Av. Belgin Tanrıverdi, Mahmut Saklı ve Mustafa Ergin de Müzik Akşamı'nda hazır bulundular. Soprano Selcan Nesibli, Tenor Azer Zade'nin ve Eliağa Sadiyev'in tar konseri ise Müzik Akşamına ayrı bir renk verdi.

 

Ahmet Misbah Demircan, Anar Kerimov, Düsein Kaseniov, Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Av. Belgin Tanrıverdi, Av. Seçil Tabanca, Av. Serhat Tabanca, Mahmut Saklı

Günay Efendiyeve ve Nermin Mustafayeva

Anar Kerimov ve Ahmet Misbah Demircan