Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Doğu Avrupada Komünizmin Çöküşünün 30 Yılı toplantısı başladı

1 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 1601

Romanya'nın başkenti Bükreş'te Doğu Avrupa'da Komünizmin Çöküşünün 30. Yılı toplantısı Romanya'nın önceki Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu'nun açış konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver’in, Cafer Okray’ın ve Av. Serhat Tabanca'nın katıldığı toplantı iki gün sürecek. Sabah oturumunda bir konuşma yapan Romanya Senatosu Başkanı Valim Popescu Tariceanu toplantının Romanya'da yapılmasının önemini vurguladı.

Ali Rıza Arslan ITOda konuştu

29 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1447

İstanbul Ticaret Odası'nda tertiplenen bir toplantıyla inşaat sektörünün yurt içi ve yurt dışı sorunlarına çözüm önerileri gündeme getirildi. Toplantıda söz alan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan iki bin civarında alt sektörü ilgilendiren inşaat sektörüne ait çözümler öne sürdü.

Kırgızistan’dan davet

22 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1925

Kırgızistan Yatırım Bakanlığı’ndan Zhusupbekov Tayir Kamaldinovich Başkanlığında bir heyet Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret ederek, bu yaz gerçekleşecek uluslararası Türk Dünyası Kurultayı’na davet etti. Davette Ünlü Kırgız Yazar Mamad Bolot da hazır bulundu.

Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan Marmara Grubu Vakfıyla biraraya geldi

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 2103

Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Serhat Tabanca, Sezgin ve Işıl Bilgiç' ten oluşan Heyetine Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan bir iş yemeği verdi. Yemekte gelecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ana hatları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Ali Rıza Arslan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi oldu

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 2414

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ali Rıza Arslan merkezi Üsküp’te bulunan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğine seçildi. Balkan Üniversite’si Mütevelli Heyeti ve Rektörüyle biraraya gelen Ali Rıza Arslan’a Üniversite’de geniş çaplı bir brifing verildi.

Jelena Miladcic’e Ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1812

Dr. Akkan Suver’in Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Montenegro (Karadağ) Üsküp Maslahatgüzarı Jelena Miladcic’İ Karadağ Büyükelçiği’nde ziyaret etti.

Büyükelçi Tülin Erkal Kara’ya ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1920

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Madalya Töreni münasebetiyle bulunduğu Makedonya’da Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Serhat Tabaca ve Işıl Bilgiç ile birlikte Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver’e Büyük Onur Makedonya Cumhurbaşkanı’ndan “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI”

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1941

Madalya Töreni’nde bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver;-“Bu Madalya Türk Makedon uluslarının kardeşliğine, ülkelerimizin barış ve istikrar içinde refahına ve ilişkilerimizin aydınlık geleceğine yeni bir pencere açacaktır. dedi. Dr. Akkan Suver’e diyalog ve barış alanında ortaya koyduğu çalışmalarından ve Türkiye ile Makedonya arasında sivil toplum alanında ortaya koyduğu katkılardan dolayı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI” verildi. Üsküp’te Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Tören’e Türkiye Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Karadağ Maslahatgüzarı Jelena Mlacic, Makedonya Devlet önceki Bakanları Hadi Nezir ve Furkan Cako, ünlü Gazeteci, yazar ve şair İlhami Emin’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli katıldı. Marmara Grubu Vakfı da bu merasimde Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Işıl Bilgiç ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan bir heyetle hazır bulundu.

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

21 Mart 2019 Cuma - Okunma : 2219

Türk dünyasının ortak Bahar Bayramı Nevruz'u idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk âleminin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı ve Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan seçildi

20 Mart 2019 Çarşamba - Okunma : 2112

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, Leyla Tavşanoğlu, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Başkanlık Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2018 yılını anlattı. Faaliyet raporunun okunmasından sonra, H. Gökhan Humbaracı Denetim Raporu'nu, Bülent Soylan da Mali Raporu okudu. Daha sonra yapılan ayrı ayrı oylamalarla faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Prof. Dr. Erman Tuncer, Cemal Bilgiç, Mehmet Gökhan Havuzlu, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Göksel Bilgiç, Ümit Çoban, Rahmi Dilek ve Baturhan Koçak’tan oluşan Yeni üyelerin kabulünden sonra, seçimler gerçekleştirildi. Marmara Grubu Vakfı'nın yeni İcra Konseyi Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, M. Gökhan Havuzlu, Av. Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç'den oluştu. Denetim Kurulu'na ise Alaaddin Koçak, Yüksel Önel ve Gökhan Humbaracı seçildiler. Daha sonra söz alan Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nda 30 yılını dolduran üyelerimize 30 yılın anısına hediyelerini sunarak, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Mütevelli Heyet üyelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.