Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Organize Sanayi Bölgeleri’ne teşekkür

15 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1783

Marmara Grubu Vakfı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılarak, Organize Sanayi Bölgeleri’nin tanıtımıyla ilgili müstesna bir sunum yapan OSBÜK Yönetimi adına Başkan Yardımcısı Adem Ceylan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Yüksek Çengel ve Engin Köklüçınar’dan oluşan heyet, OSBÜK Ailesi’ne 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdikleri yüksek destekten ötürü Vakfın teşekkürlerini sundular.

Dr. Akkan Suverin hayatı belgesel oluyor

9 Şubat 2019 Cumartesi - Okunma : 2550

Çin Radyo ve Televizyon Kurumu, (XINHUA) Dr. Akkan Suver'in hayatı ile ilgili bir belgesel hazırlıyor. Dr. Akkan Suver'in "Bir Kuşak- Bir Yol" alanında ortaya koyduğu çalışmaların da yer alacağı söz konusu belgesel 23 Nisan 2019 günü Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de uluslararası bir gala ile gösterime girecek. Belgeselde Türkiye'den Dr. Akkan Suver'in yanı sıra Rusya Federasyonu'ndan, Yunanistan'dan, İtalya'dan, Fransa'dan, Mısır'dan, Pakistan'dan ve Tayland'da da bir sivil toplum önderinin yer alacağı öğrenildi.

Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu yapıldı

7 Şubat 2019 Perşembe - Okunma : 2155

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi kültürel faaliyetleri çerçevesinde, Türkiye Jokey Kulübü tarafından bir gelenek halinde 2009 yılından beri tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu’nu Aslan Vapur'un sahibi olduğu Jokeyi Akın Sözen'in Uğur Bubam'ı kazandı. At sahibine kupasını Marmara Grubu Vakfı adına Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov sundu. Kupa törenine; İstanbul Milletvekili Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Dr. Ender Aydıner, Çetin Özdemir'le birlikte büyük bir davetli topluluğu katılım gösterdi.

İHKİBten Belma Özdemirle muhteşem defilesi

6 Şubat 2019 Çarşamba - Okunma : 2421

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Gecesi İHKİB tarafından düzenlenen olağanüstü güzellikte bir Defileyle açıldı. Ünlü tasarımcı Belma Özdemir'in kreasyonlarının sergilendiği Defileyi konuklar hayranlık ve takdirle izlediler. Yusuf Emin'in sunumuyla gerçekleşen Defile sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Belma Özdemir'e, Dr. Akkan Suver de İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundular.

Aydın Denktaş’ı kaybettik

2 Şubat 2019 Cumartesi - Okunma : 2074

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı 86 yaşında kaybettik. Marmara Grubu Vakfı olarak, Denktaş Ailesi’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin büyük acısını paylaşıyor, sabır dileklerimizi sunuyoruz.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2457

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Ertuğru Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Engin Köklüçınar ve Yüksel Önel İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Zirve'nin güvenliğiyle ilgili görüş alışverişi sonrasında Dr. Çalışkan heyete kaleme aldığı kitaplarından hediye etti.

Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2642

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Engin Köklüçınar ve Ali Rıza Arslan önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Heyet ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bilgi sunumunda da bulundu.

Necdet Aygün’ü kaybettik

30 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2824

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Necdet Aygün arkadaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Arkadaşımız Necdet Aygün’ün cenazesi 30 Ocak 2019 günü Silivri Kavaklı Köyü Camisi’nden ikindi namazında defnedilmiştir. Ailesine ve Marmara Grubu Vakfı camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız. Mekânı Cennet olsun.

Denge Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Antalya’da Toplandı

26 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 2966

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı yıllık değerlendirme toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapıldı. Gelecekle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Baurzhan Abdrakhmanova ziyaret

25 Ocak 2019 Cuma - Okunma : 2279

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Baurzhan Abdrakhmanov'a 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Kazakistan Konsolosu Assılbek Sıdıkov'de hazır bulundu.