Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Moşe Kamhiye Veda

04 Temmuz 2014 Cuma - Okunma : 4209

İstanbul'da görev süresi dolan İsrail Başkonsolosu Moşe Kamhi'ye Marmara Grubu Vakfı Dr. Fatih Saraçoğlu'nun April Yatı'nda bir veda yemeği düzenledi. İsrail Başkonsolosu Moşe Kamhi'ye Dr. Akkan Suver ve arkadaşları bir İstanbul tablosu hediye ettiler.

İstanbul’da, ABD’nin 238. Bağımsızlık Günü Resepsiyonu’na Dr. Akkan Suver katıldı.

02 Temmuz 2014 Pazartesi - Okunma : 3473

ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter tarafından ABD’nin 238. Bağımsızlık Günü dolayısıyla verilen resepsiyona Dr. Akkan Suver, eşi Müjgan Suver’le birlikte katıldı. Resepsiyona görev süresinin dolması nedeniyle Türkiye’den ayrılacak olan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Patrik Bartholomeos, Hahambaşı İshak Haleva, Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan, Süryani Patrik Vekili Yusuf Çetin, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile iş dünyası, diplomasi, akademi, sivil toplum ve medyanın önde gelen simaları da katıldı.

Dr. AKKAN SUVER, URUMÇİDE TERTİPLENEN ULUSLARARASI KONFERANSTA TARİHİ İPEK YOLUNU ANLATTI

26 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 4568

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Urumçi şehrinde bir araya gelen 22 ülkenin İpek Yolu vizyonunu gündeme getirdiği uluslararası konferansa Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen katılan Dr. Akkan Suver, İpek Yolu'nun 21. yüzyılın felsefesi olduğunu vurguladı.

MARMARA GRUBU VAKFI MAKEDONYADAYDI

23 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 4734

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Aslı Saraçoğlu'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u ziyaret ederek, 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu. Heyet, Makedonya ziyareti sırasında Üsküp'te, Milli Müze'yi, yeni açılan Tiyatro Binasını ve Holokost Anı Evi'ni de gezdi.

Karadağ Göçmenleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Dr. Akkan Suveri Ziyaret Etti

19 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 4438

Bir süre önce faaliyetlerine başlayan Karadağ Göçmenleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nden Hidayet Demirok, Recep Sancaktar, Şemside Yener Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi sundular.

Yüksel Çengel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivil Toplum Temsilcileri ile yaptığı toplantıya Marmara Grubu Vakfı adına katıldı

13 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 5923

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da sivil toplum kuruluşları’nın temsilcileriyle bir araya geldi. Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleştirilen toplantı 'Büyük Uzlaşı' yazılı afişin altında yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP milletvekillerinin de hazır bulunduğu toplantıda Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti. Toplantıda Çengel’in yanı sıra Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Ülkü Arıboğan, Laki Vingas, İshak İbrahimzadeh, Zeki Basatemir gibi şahsiyetler de hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı TURKPA 5. Genel Kuruluna Katıldı.

13 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 4997

Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu'nun (TURKPA) 5. Genel Kuruluna Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan bir heyetle katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Ogday ASADOV, Kazakistan Cumhuriyeti Parlamentosu Mazhilis Başkanı Kabibulla DZHAKUPOV, Kırgızistan Yogurgu Keneş Parlamento Başkanı Asilbek JEENBEKOV ve Macaristan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Sandor LEZSAK'ın katılımlarıyla gerçekleşen TURKPA 5. Genel Kurulunda Dr. Akkan Suver bir konuşma yaparak TURKPA'nın önemini vurguladı.Dr. Akkan Suver konuşmasında Marmara Grubu Vakfı'nın, İpek Yolu'na verdiği değeri ortaya koydu.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu'nun Moldova Toplantısına Katıldı

10 Haziran 2014 Salı - Okunma : 5083

Viyana Ekonomik Forumu'nun Balkan Toplantıları kapsamında Moldova'da düzenlediği toplantılara Dr. Akkan Suver katıldı. Avusturya (E) Şansölyesi Dr. Erhard Busek ve Büyükelçi Elena Kirtcheva tarafından tertiplenen toplantılara Moldova Başbakanı Lurie Leanca ile Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso da katıldı. Eski Cumhurbaşkanı Petru Lucinski tarafından da kabul edilen Dr. Suver Gagavuzyayı da ziyaret etti. Başkan Mihail Formuzal ve Komrat Üniversitesi Rektörü Zinovia Arıkova ile görüştü.

Marmara Grubu Vakfı, Moğolistan Büyükelçiliğinin Düzenlediği Türkiye - Moğolistan İlişkilerinin 45. Yılı Resepsiyonuna Katıldı

05 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3915

5 Haziran 2014 tarihindeki "Türkiye - Moğolistan İlişkilerinin 45. Yılı" resepsiyonuna Marmara Grubu Vakfı adına vakfın Genel Mali Sekreteri Şamil Ayrım katıldı.

İstanbulda Karadağ Derneği Açıldı

02 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 4017

İstanbul'da Karadağ Göçmenleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nin açılışına katılan Dr. Akkan Suver, derneğe Karadağ ile ilgili kitaplarıyla beraber Karadağ bayrağı hediye etti. Karadağ İnsan ve Azınlık Hakları Bakanı Suad Numanovic'in katıldığı törende, Dr. Akkan Suver Türkiye - Karadağ ilişkilerinin önemini vurguladı.