Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Humanitarian Forum'a katıldı

02 Kasım 2013 Cumartesi - Okunma : 4574

30 Ekim 2013 günü 3. Humanitarian Forum'una katılmak için Bakü'ye giden Marmara Grubu Vakfı heyeti öncelikle Azerbaycan'ın Milli Lideri Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı'nı ziyaret ederek çelenk koydu. Onbeş yıl önce, 1998 yılının 30 Ekim günü, Haydar Aliyev Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etmişti. Bunun yıldönümü olan 30 Ekim 2013 günü Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Cengiz Güldamlası, Cahit Karakullukçu, Mehmet Ali Nevruzoğlu, Vagıf Kasımov ve Halid Niyazov'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı'nı ziyaret ederek çelenk koydu.

Marmara Grubu Vakfı Ankara'daki Büyükelçilikleri ziyaret etti - 23 Ekim

23 Ekim 2013 Çarşamba - Okunma : 4553

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki büyükelçilikleri ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım; Gana, Afganistan, Ürdün, Lübnan, Kırgızistan, Tacikistan ve Yunanistan Büyükelçileri ile görüştü ve 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Diaspora Bakanı Nazım İbrahimov'u ziyaret etti

08 Ekim 2013 Salı - Okunma : 4278

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci olarak katılan Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Diaspora Bakanı Nazım İbrahimov'u ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Kenan Akın, İlhan Aküzüm ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Bakan Nazım İbharimov'u 4-6 Şubat 2013'de İstanbul'da gerçekleşecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan İletişim Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov'u ziyaret etti

08 Ekim 2013 Salı - Okunma : 5497

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci olarak katılan Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov'u ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Kenan Akın, İlhan Aküzüm ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Bakan Abbasov'u 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci statüsü ile katıldı

07 Ekim 2013 Pazartesi - Okunma : 5233

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Kenan Akın, İlhan Aküzüm ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, 9 Ekim 2013 günü Azerbaycan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci statüsünde katıldı.

Dr. Akkan Suver, Milano Fermanı'nın 1700. yıldönümü törenleri için Belgrat, Niş ve Podgorica'daydı

05 Ekim 2013 Cumartesi - Okunma : 6358

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, dinler ve kültürlerarası diyalogda bir ilk olan ve bu yıl 1700. yıldönümü kutlanan Milano Fermanı (the Edict of Milan) törenlerine Patrik Bartholomeos'un davetlisi olarak katıldı. 4-7 Ekim 2013 günleri gerçekleştirilen törenlerin ilki Belgrat'ta, ikincisi seremoni olarak Niş'te ve sonuncusu ise Podgorica'da gerçekleşti.

Marmara Grubu Vakfı'nın Ankara ziyareti - 2 Ekim

02 Ekim 2013 Çarşamba - Okunma : 3669

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki büyükelçilikleri ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım; Peru, Rusya, Macaristan, Gürcistan, Polonya, Bulgaristan ve Kazakistan Büyükelçilikleri ile görüştü ve 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı makamında ziyaret etti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 4767

Romanya'ya bir çalışma ziyaret gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tarık Çetin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı da makamında ziyaret etti. Suver, Başkonsolos Aramaz'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

DR. AKKAN SUVER'E BÜYÜK ÖDÜL

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 6771

Romanya Dr. Suver'e Fahri Doktora Sundu

Dr. Akkan Suver, Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı'nın Olağan Toplantısı'nı yönetti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 4186

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26 Eylül 2013 günü Köstence'de VEGA Otel'de toplanan Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı (BSCSIF) Genel Kurulu'nu yönetti. Genel Kurul'da yaptığı konuşmada Karadeniz ve Hazar Denizi'nin önemine temas eden Dr. Akkan Suver, Balkanlara gelen barışın bir an önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya da ulaşmasını temenni etti.