Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Zeynep Pekere teşekkür

5 Kasım 2022 Cumartesi - Okunma : 410

Marmara Grubu Vakfı 'nın çalışmalarına ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne yıllardır gösterdiği yüksek itina ve ilgiden dolayı Marmara Grubu Vakfı tarafından WOW Oteli Genel Müdürü Zeynep Peker'e bir Teşekkür Armağanı sunuldu. Marmara Grubu Vakfı Duayeni ( E) Büyükelçi ve Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu tarafından gerçekleştirilen sunumda Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray, Mahmut Saklı, Laura Maulenova ve Hatice Zeynep Şen de hazır bulundu.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerliye ziyaret

3 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 443

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız'dan oluşan Heyeti, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'yi makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar da hazır bulundu.

Süleyman Demirel 98 Yaşında

1 Kasım 2022 Salı - Okunma : 510

1 Kasım 2022, Büyük Devlet Adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 98. Doğum Günü'dür. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 98. Doğum Günü münasebeti ile 1 Kasım 2022 Saat 11:30'da Demirel Vakfı tarafından Çalcatepe'de bir Anma Töreni ve dua ile, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından da yine 1 Kasım'da saat 14:30'da bir Anma Töreni ve Konser tertiplenecektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasi ve sosyal yapılanmasında, yatırımlarında büyük pay ve hissesi bulunan Süleyman Demirel, Marmara Grubu Vakfı'nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin oluşumunda da yer almış bir devlet adamıdır. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

İsmail Gülle Onuruna Bir Yemek

31 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 438

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önceki Başkanı İsmail Gülle (2018-2022) Marmara Grubu Vakfı’nda misafir konuşmacıydı. Türk ihracatına ait bilgiler sunan İsmail Gülle dönemindeki faaliyetleri anlattı. Konuşma sonrasında, Marmara Grubu Vakfı duayenlerinden Büyükelçi (E) Ertuğrul Kumcuoğlu Avrasya Ekonomi Zirvelerine olan samimi destek ve hizmetlerden dolayı; İsmail Gülle’ye Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan bir plaket sundu. Gene Avrasya Ekonomi Zirveleri' ne desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant da Kanz ART International Hijyen Sağlık Ürünleri San. ve Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Demirbacak’a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de 4A Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelikkol’a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunarak Avrasya Zirvelerinden desteğini esirgememesini temenni etti.

Türk Otomobili TOGGun Üretimi Başladı

30 Ekim 2022 Pazar - Okunma : 495

Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG, Gemlik'teki fabrikasında geniş katılımlı bir törenle banttan indi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından banttan indirilen yerli otomobilin tanıtımında ; siyaset, iş dünyası ve yabancı misyon şefleri de hazır bulundu Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver de yerli otomobilin tanıtım törenine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi açık hava konseri ile Cumhuriyeti kutladı

29 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 359

Büyük bir renk cümbüşü içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Üsküdar'da Cumhuriyetiimizin 99. yılını kutladı. Coşkulu bir insan topluluğunun coşkuyla izlediği Anadolu Ateşi ve Selda Bağcan konseri ile Cumhuriyetimizin 99.yılı havai fişek gösterisi ile geç saatlere kadar sürdü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmasında Cumhuriyetin büyük faziletini ortaya koydu.

Istanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya Cumhuriyet Bayramı Tebriği

29 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 435

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü münasebetiyle 28 Ekim akşamı Atatürk Kültür Merkezi'nde büyük bir Resepsiyon verdi. 29 Ekim sabahı da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Valilikte düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreninde tebrikleri kabul etti. Kabulde ; 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra İstanbul' da bulunan resmi,askeri ve yabancı misyon şefleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ahmed Polat ve Mahmut Saklı'dan oluşan bir Heyet' le İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'nın Cumhuriyet Bayramı' nı tebrik etti. Tebrik sonrası Marmara Grubu Vakfı Heyeti Çin İstanbul Konsolosu Wu Jian ile bir görüşme de yaptı.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

29 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 589

Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Cumhuriyetimizin 99.yılında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver görüşlerini açıkladı: "Türkiye Cumhuriyeti'nin 99.yılını idrak etmenin büyük sevinci içindeyiz. Bu Bayram Millet Bayramı'dır. Bu Bayram Büyük Atatürk'ün en büyük eseridir. Bu Bayramla milletimiz kulluktan yurttaşlığa kavuşmuştur. Bu Bayram ile Türkiye medeni alemdeki şerefli yerini almıştır. Bayramımız kutlu Olsun. Sivil toplum kimliğimizle Marmara Grubu Vakfı olarak; Başta Büyük Atatürk olmak üzere, bütün emek sahiplerine sonsuz şükranlarımızı sunuyor ve Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Türkiye diyoruz"

Zühal Pirinçcioğlu, Özlem Dalga Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

26 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 408

“Cumhuriyetin 100. Yılında Nasıl Bir Türkiye’de Yaşayacağız” konulu proje’nin hazırlık aşamalarını görüşmek için Marmara Grubu Vakfında Müjgan Suver, Zühal Pirinçcioğlu, Özlem Dalga, Lale Aytanç Nalbant ve Yaren Koruk görüş alışverişinde bulundu. Proje hakkında 15 Aralık 2022 günü konu ile ilgili bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi.

Dr. Akkan Suver CRI TÜRK tarafından düzenlenen çevrim içi toplantıda konuştu

26 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 423

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği ve CRI TÜRK iş birliği ile düzenlenen “Çin Komünist Partisi (ÇKP) Kongresi sonrası: Çin ve Dünya” başlıklı çevrim içi bir toplantıda konuştu. CRI TÜRK Genel Yayın Yönetmeni Kamil Erdoğdu'nun moderatörlüğünde gerçekleşen Çin ve Dünya konulu zoom toplantısında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Emekli Büyükelçi Hakan Okçal, Gazeteci Mehmet Ali Güller, Akademisyen Prof. Dr. Barış Doster de söz aldı. ÇKP kongresi hakkında açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Liu Shaobin, panele katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Liu Shaobin, 20. Ulusal Kongre’nin ÇKP ve ülke siyasi yaşamında önemli bir toplantı olduğunu ifade etti. Shaobin, sadece Çin halkının değil Türk halkının da başta olmak üzere bütün dünyanın Kongre’yi yakından takip ettiğini belirtti. Büyükelçi Liu Shaobin, 'Kongre kritik bir noktada düzenlenen hayati bir kongredir. Dönüm noktası önemi taşımaktadır. Kongre sonucunda Xi Jinping görevine devam edecektir. Bu partimizin ve halkımızın ortak kararını göstermektedir. Kongre yeni çağda 10 yılın planını özetlemiştir. Çin milletini canlandırmak için stratejik planlar açıklanmıştır. Bugünkü panelin teması çok anlamlıdır. Kongreyi anlamak için 18. Ulusal Kongre'den bugüne 10 yılda geçen süreyi kavramamız gerekiyor. Son 10 yılda üç değişim yaşadık ÇKP'nin 100. yılı kutlandı, yoksulluktan kurtulma hedefine ulaşıldı. Bu süreçte birinci yüzyıllık hedefe kavuştuk. Son 10 yıl içinde tarihi kazanımlar elde edilmiştir. Modern bir sosyalist ülke inşasına doğru ilerleme sağlanmıştır.