Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Çin Başkonsolosunun İstanbul İşinsanları ve Medya Toplantısına Marmara Grubu Vakfı katıldı

30 Nisan 2024 Salı - Okunma : 310

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong İstanbul'da bulunan İşinsanları ve Medya mensuplarıyla "Çin'de Fırsatlar" konulu bir toplantıda biraraya geldi. ICBC Türkiye merkezinde yapılan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ile Genel Sekreter Sezgin Bilgiç de hazır bulundular.

Belarus Başkonsolosu Shved Marmara Grubu Vakfı'ndaydı

29 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 328

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved beraberinde Belarus Ankara Müsteşarı İvan Sivaev ile Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Kerim Yazıcı ve Mahmut Saklı hazır bulundu.

Süryani Katolik Patrik Vekili Mgr. Orhan Çanlı Marmara Grubu Vakfı'ndaydı

29 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 333

Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı, Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı’nın Süryani tarihi adlı kitabın takdim törenine katılımla gösterdiği ilgiye teşekkür de eden Monsenyör Orhan Çanlı'ya Patrikhane Sekreteri Alin Sönmez eşlik etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ferit Sağ ve Sezgin Bilgiç hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Çin Başkonsolosu Wei Xiaodongu ziyaret etti

25 Nisan 2024 Çarşamba - Okunma : 467

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, Çin seyahati öncesi Çin Başkonsolosu Wei Xiaodong'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Çin İstanbul Konsolosları Shang Zian ile Wei Zhengsong de hazır bulundu.

Karadağ Başkonsolosu Marmara Grubu’nda

24 Nisan 2024 Çarşamba - Okunma : 617

Karadağ İstanbul Başkonsolosu Branislav Karadzic Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Başkonsolos Branislav Karadzic Türkiye Montenegro ilişkilerinin 150.yılı ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver ile görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Sofya'da

24 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 583

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Cafer Okray, Av. Serhat Tabanca, Mahmut Saklı, Erol Altaş ve Serdar Eraslan'dan oluşan Heyeti Viyana Ekonomik Forumu'nun Sofya Toplantısı'na katıldı. Bulgaristan Başbakanı Dimitar Glavchev'in katıldığı Sofya Mitimgi'nde Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri Büyükelçi Elena Kirtcheva ve Direktör Büyükelçi Dr. Emil Brix ile birlikte Dr. Akkan Suver açılışını yaptı. Bulgaristan, Kosova'nın Başbakan ve Moldova ile Romanya'nın Bakan seviyesinde katıldığı Viyana Ekonomik Forumu geniş bir entellektüel katılımla gerçekleşti.

Marmara Grubu Vakfı Anıtkabir'i ziyaret etti

23 Nisan 2024 Çarşamba - Okunma : 719

Marmara Grubu Vakfı; 2024-2025 çalışma dönemi öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Atatürk'ün Anıtkabir’ine Çelenk koyan Dr. Akkan Suver arkadaşlarıyla beraber daha sonra Anıtkabir Şeref Defteri'ni imzaladı. Dr. Akkan Suver Anıtkabir Şeref Defterine şunları yazdı: “Büyük Atatürk Yüksek huzurlarınızda, bugün arkadaşlarımla birlikte Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bulunmanın yüksek gurur ve heyecanı içindeyiz. Türk milletini uluslararası alanda sivil düşünce kuruluşu olarak temsil ettiğimiz her etkinlikte,her toplantıda Sizin "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünüzü kendimize rehber aldığımızı bilmenizi isteriz. Huzur içinde olunuz. Milletimiz gibi bizler de eserlerinizin sahibi ve bekçisiyiz. Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı 17 Nisan 2024" Ziyarette Dr. Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Ümran Köksüz, Mahmut Saklı, Serhat Tabanca, Turan Sarıgülle, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek, Belgin Tanrıverdi, Erol Altaş, Kerim Yazıcı, Dr. Hüseyin Avcı, Murat Keçeciler, Uğur Tok, Hasan Öksüz ve Ömer Meral hazır bulundu.

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yaşında

23 Nisan 2024 Cumartesi - Okunma : 935

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yaşında. Bu Bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Gene bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922'de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935'te 23 Nisan Millî Bayramı'yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 1927'de ilan ettiği ve ilki Atatürk'ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 1980 Yılında Millî Güvenlik Konseyi, bu bayrama resmî olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını verdi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye ve KKTC’nin yanı sıra Kosova Cumhuriyeti'nde " 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı" olarak da kutlanılır. 23 Nisan Kutlu Olsun

Bangladeş Büyükelçisi Amanul Hag Resepsiyon verdi

22 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 462

Bangladeş Milli Bağımsızlık Günü, Bengal Yeni Yılı ve Türkiye ile Bangladeş diplomatik ilişkilerinin Altın Yılı münasebetiyle Bangladeş Ankara Büyükelçisi Amanul Hak ve Eşi Runa Mahzabeen Ahmed Ankara'da bir Resepsiyon verdi. Ankara'da bulunan yabancı misyon şefleriyle mülki erkanın büyük ilgi gösterdiği Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Hüseyin Avcı katıldı.

Dr. Akkan Suver Montenegro Karadağ Delegasyonu ile biraraya geldi

22 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 479

Sofya'da toplanan Viyana Ekonomik Forumu'nda Montenegro (Karadağ) Sofya Maslahatgüzar'ı Radıvoje Brajovicj ile Montenegro (Karadağ) Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Goran Jovetic, Dr. Akkan Suver'le biraraya geldiler.