Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


DENKTAŞ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ'NDE BEYLİKDÜZÜ'NDE ANILDI

13 Ocak 2024 Cumartesi - Okunma : 539

Beylikdüzü Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölüm yıl dönümünde andı. Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda gerçekleşen törende konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çelik, “Rauf Denktaş, Kıbrıs halkının kahramanıdır. Türkiye’de, anavatanda belki de en farklı duyguyu yaşayan, en farklı sorumluluğu taşıyan biz dostlarınız olarak, Denktaş’ın aziz hatırasını içimizde hissetmekteyiz” diye konuştu.Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin öncü isimlerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ölümünün 12’inci yıl dönümünde Beylikdüzü’nde anıldı. Beylikdüzü Belediyesi tarafından Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda düzenlenen anma programı, çelenk sunma töreni ile başladı. Programa; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel, Kıbrıs Platformu Başkanı Hasan Taş,Türkiye Muharip Gaziler Derneği Avcılar Şube Başkanı Nurettin Ağaoğlu, Kıbrıs Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Yüksel Çengel ve Kıbrıs gazileri katıldı. Toplantıda söz alan her konuşmacı dün şehit düşen 9 askerimizi de ayrı ayrı anarak,terörü lanetlediler, milletimize baş sağlığı dilediler.

Tim Van Anderlecht’e ziyaret

12 Ocak 2024 Cuma - Okunma : 465

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Belçika İstanbul Başkonsolosu Tim Van Anderlecht’e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belçika’nın 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına verdikleri önemi vurguladı.

ICBC Bankasına ziyaret

11 Ocak 2024 Perşembe - Okunma : 233

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde ICBC Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou'yu ziyaret etti. Ziyarette Kadir Karakurum, Halit Döver ve Liu Long da hazır bulundu.

Mustafa Ergin Viyana'da

10 Ocak 2024 Çarşamba - Okunma : 244

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mustafa Ergin bulunduğu Viyana'da Türkiye Büyükelçisi Ozan Ceyhun'u ve Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri Büyükelçi Elena Kirstcheva''yı ayrı ayrı ziyaret etti. Ziyaretlerde Mustafa Ergin, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Balkan Duayenleri Toplandı

9 Ocak 2024 Salı - Okunma : 281

Balkan coğrafyasının önde gelen kanaat önderleri aylık toplantısını yaptı. RUİYAD Başkanı Ayla Erdim'in ev sahipliğinde ve Atilla Baykal'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in de aralarında bulunduğu Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek,Yunanistan, Bulgaristan, Sancak ve Kosova'nın duayenlerinin yanı sıra Eski AB Bakan Yardımcısı Allaaddin Büyükkaya, Bursa eski Belediye Başkanı Recep Altepe, eski Milletvekili Bahri Sipahi, Prof. Dr. İlter Turan, İbrahim Aksoy, Salih Akgül, Süheyl Çobanoğlu, Cavit Ganiç, Prof. Dr. Tamer Dodurga ve Yıldırım Ağanoğlu gibi şahsiyetler de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver'in Kuşak ve Yol görüşleri Çin Basınında yer aldı

8 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 192

Çin'in önde gelen basın kuruluşlarından China Daily 'de Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in görüşleri yayınlandı. Gazete haberi özetle şöyledir: "Kuşak Yol" Girişimi medeniyete, refaha ve barışa giden yolu açıyor başlıklı yazıda, Xi Jinping'in 2013'te ilan ettiği girişimin üzerinden on yıl geçtiği, ardında olağanüstü tarihi ve kültürel zenginlik izleri bıraktığını anlatıyor. Sadece ekonomik bir yol olmadığı, aynı zamanda fikirlerin, iş birliklerinin, barışın, güvenliğin de bir yolu olduğu vurgulanıyor. İkinci paragrafta Türkiye'nin Kuşak Yol güzergahındaki jeopolitik konumundan ve öneminde bahsediliyor. Kuşak Yol'un kavşağında bulunan Türkiye'nin, Avrupa'ya açılan özellikle Marmaray hattından bahsediliyor. Türkiye'nin kavşak konumunun, Türkiye'ye refah ve istikrar getireceği vurgulanıyor. Kuşak Yol'un aslında dünya refahını destekleyen bir arter olduğundan bahsediliyor. Kuşak Yol girişimiyle Avrupa ürünlerinin, Moğolistan, Özbekistan ve Gürcistan'a ulaşacağı Azerbaycan'ın petrolü, Türkmenistan'ın doğalgazı, Özbekistan'ın pamuğu ve Çin'in ipeği gibi örneklerin ulusal sınırlarını aşacağı anlatılıyor. Kuşak Yol'un aynı zamanda bir barış girişimi olduğu, Rusya-Ukrayna çatışması ve Filistin-İsrail çatışması gibi mevcut jeopolitik gerilimlerin ardında, insanların bu girişime her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu anlatılıyor. Kısacası insanlığın karşı karşıya olduğu pek çok zorluğa rağmen Kuşak Yol Girişimi umut ve fırsatlar getirdiği anlatılıyor.

Süryani Katolik Kilisesi Noeli kutladı

26 Aralık 2023 Salı - Okunma : 306

İstanbul Süryani Katolik Patrikhanesi Noel Bayramı'nı Patrikhane'de düzenlenen bir Merasimle kutladı Monsenyör Orhan Çanlı tarafından tertiplenen Kutlamaya Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca katılarak, Katolik Süryani vatandaşlarımızın Noel'lerini tebrik ettiler.

Süryani Ortodoksların Noel Bayramı kutlandı

25 Aralık 2023 Pazartesi - Okunma : 291

Süryani Ortodoksların Noel Bayramı münasebetiyle; Süryani Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin tarafından Süryani Patrikhanesinde tertiplenen Kutlama Merasimine İstanbul'da bulunan Yabancı Misyon Şefleri ile sivil toplum önderleri ve Ruhani Liderler katıldılar. Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Av. Serhat Tabanca, Av. Murat Keçeciler ve Mustafa Ergin'den oluşan bir Heyetle kabulde hazır bulundu.

Askerlerimize uzanan eller kırılmalıdır

24 Aralık 2023 Pazar - Okunma : 318

24 saat içinde 12 kahraman askerimizi şehit vermiş bulunuyoruz. 85.milyon Türk'ü yasa boğan ve derinden yaralayan bu menfur terör saldırısı sonrasında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, askerlerimizin şehadeti dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dr. Akkan Suver'in mesajı aynen şöyledir: (Dün akşam yüreğimize 6 evladımızın şehadeti ile düşen ateşe bugün altı evladımızın şehadeti ile yeni bir ateş daha eklendi. Bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmalarda şehit olan kahraman askerlerimize, Marmara Grubu Vakfı olarak Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyoruz. Yaralı Mehmetçiklerimize de Cenab-ı Hak'tan şifalar diliyoruz. Milletimizin büyük acısını paylaşıyor, baş sağlığı temenni ediyor ve haykırıyoruz: Askerlerimize uzanan ellerin kırılmalıdır.)

Marmara Grubu Vakfı Robot Müzesini ziyaret etti.

23 Aralık 2023 Cumartesi - Okunma : 365

Marmara Grubu Vakfı, Akın Soft – AkınRobotics firması tarafından Avcılar, İstanbul'da açılan Türkiye'nin tek robot müzesini ziyaret etti. Ziyarette AkınRobotics firması ve Türk Teknoloji Endüstrisi'nin geldiği yüksek seviye hakkında bilgi alan heyet ayrıca AkınRobotics tarafından Türk Robotik Sanayii ve Türk Mühendisliği ile üretilen, tamamıyla yerli ADA ve Mini Ada robotlarını inceledi. Genel Sekreter Sezgin Bilgiç, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Saklı, Mustafa Ergin ve Mütevelli Heyet üyesi Ferit Sağ ile Marmara Grubu Vakfı Dostları Bilgisayar Programcısı Kaan Çuhadar ile İşinsanı Cüneyt Palancı'dan oluşan heyete, AkınSoft firması yöneticileri Fahri Yanar ve Gürkan Kuşçu eşlik etti. Ziyarette Ferit Sağ'ın oğlu Aksel Sağ'a, AkınRobotics tarafından hediye takdim edildi.