Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Şeyh-ül İslam Allahşükür Paşazadeyi ziyaret etti.

30 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 259

Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Azerbaycan ve Kafkasya Müslümanları Şeyh-ül İslamı Allahşükür Paşazade'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Şeyh-ül İslam Allahşükür Paşazade'ye Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendilerini 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Dr. Akkan Suver Vugar Aliyev'i ziyaret etti

29 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 282

Dr. Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Baku Fahri Konsolosu Vugar Aliyev'i makamında zlyaret ettl. Zlyarette Vugar Aliyev, Dr. Akkan Suver'e çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış Konferansı

29 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 238

Türkiye İş Bankası tarafından düzenlenen "Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış Konferansı" İstanbul’da başladı. Konferansa Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver katıldılar. Dünyaca ünlü düşünürlerin yer aldığı konferans iki gün sürecek.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayevaya ziyaret

28 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 238

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı Azerbaycan'ın Karabağ'da anti-terör temizliği konusundaki yüksek başarısını da tebrik ettiler.

Nuriddin Amankul Marmara Grubu Vakfındaydı

28 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 235

Kazakistan'ın İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Nuriddin Amankul, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı'nın da hazır bulunduğu ziyarette Dr. Akkan Suver, Kazakistan' ı 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti ve Vakfın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Khishigsuren Sharava Ziyaret.

27 Eylül 2023 Salı - Okunma : 159

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Moğolistan'ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Moğolistan'ın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek önemi de belirtti.

Muhammetnur Övezova Ziyaret

26 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 183

İstanbul'a yeni tayin olan Türkmenistan Başkonsolosu Muhammetnur Övezov'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir "hoş geldiniz" ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Başkonsolos Muhammetnur Övezov'a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi arzında bulunarak başarı dileklerini ve tebriklerini sundu.

Prof. Dr. Piotr Klodkowski Dr. Akkan Suveri ziyaret etti

25 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 246

Krakov Jagiellonian Üniversitesi Öğretim Üyeleri'nden Prof. Dr. Piotr Klodkowski Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti Ziyarette Orta Avrupa ve Avrasya üzerine akademik görüş alışverişinde bulunuldu.

Çin Devleti 74. Yaşında

24 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 288

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiadong tarafından Çin Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşu'nun 74. Yılı münasebetiyle bir Gala Yemeği verildi. Yemekte sergilenen performans gösterisi büyük bir ilgi topladı. İstanbul’da bulunan misyon şeflerinin büyük katılım sağladığı Gala Yemeği'nde Marmara Grubu Vakfı da; Sezgin Bilgiç, Cafer Okray ,Ümran Köksüz, Mahmut Saklı ve Oğuzhan Ceylan ile temsil edildi.

Amirsaid Agzamkhodjayeve veda

24 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 216

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev'in İstanbul'daki diplomatik misyon temsilciliğinin sona ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı'nda bir "güle-güle" yemeği verildi. İstanbul’dan Varşova'ya Büyükelçi olarak atanan Amirsaid Agzamkhodjayev'e Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini Prof. Dr. İlber Ortaylı sundu. İstanbul'daki görevi esnasında Marmara Grubu Vakfı ile müstesna bir dostluk kuran Büyükelçi Amirsaid Agzamkhodjayev'e tebrik ve başarı dileklerimizi sunuyoruz.