Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Büyük Atatürkü Ebediyete İntikallerinin 81. Yılında Saygı, Özlem, Şükran ve Rahmetle anıyoruz

10 Kasım 2019 Pazar - Okunma : 2232

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikallerinin 81. Yılındayız. Bize bu devleti ve bu toprakları hürriyet ve bağımsızlık içinde bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, özlem, şükran ve rahmetle anıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle eserlerinin takipçisi olmaktan gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki, O'nun ileri görüşlülüğü ve engin vizyonu bugün olduğu gibi yarınlarımızda da, yolumuzu aydınlatacak en büyük ışık olacaktır. Büyük Atatürk Vatan Sana Minnettardır.

Viyana Ekonomik Forumu’na ziyaret

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1220

Viyana’daki temaslarında, Viyana Ekonomik Forumu’nu da ziyaret eden Dr. Akkan Suver, burada Genel Sekreter (E) Büyükelçi Dr. Elena Kirtcheva tarafından kabul edildi. Görüşmede 18 Kasım 2019 günü gerçekleşecek 16. Viyana Ekonomik Forumu ve 8-9 Nisan 2020 günleri yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Dr. Akkan Suver APA’yı ziyaret etti

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1427

Avusturya'nın önde gelen Basın Ajansı APA'ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. APA Dış Haberler Müdürü Dr. Edgar Schütz ile görüşen Dr. Akkan Suver'e ziyaretinde Birol Kılıç da refakat etti, Ziyarette Dr. Akkan Suver Barış Pınar'ı harekatı ile ilgili bir sunumunda bulundu. Türkiye'nin maruz kaldığı terör belasından dolayı başlatılan bu harekatın Suriye'nin geleceği ve toprak bütünlüğü için de gerekli olduğunu belirten Dr. Suver hedefin teröristler olduğunu ve yaşadığımız terörist saldırıları anlattı.

Dr. Akkan Suver Viyana’da

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1664

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Avusturya Avrupa ve Güvenlik Politikası Enstitüsü'nün (AIES) düzenlediği 23. Avrupa Forumu’na katıldı. Viyana Diplomatik Akademisi'nde gerçekleşen toplantı öncesi başta Werner Fasslabend olmak üzere Avusturya Savunma Bakanı Thomas Starlinger, Avusturya Delegasyonun Avrupa Birliği nezdinde Başkanı Karoline Edstadler, Büyükelçi Hans Dietmar Schweisgut ve Avrupa Çalışmaları Politika Direktörü Roland Freudenstein ile Sınırlarımızda gelişmekte olan olaylar, Avrupa Güvenliği, NATO ve AB ile Türkiye ilişkileri üzerine bir görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver AIES Başkanı Dr. Werner Fasslabend’i 8-9 Nisan 2020 günleri düzenlenecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti.

Bold Ravdan Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

7 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1474

Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumu yaptı. Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Moğolistan’ın yüksek seviyede katılacağını bildirdi.

Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

6 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1577

Marmara Grubu Vakfı’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım çalışmaları devam ediyor. Ankara’da Büyükelçiler nezdinde gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Başkan Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel’den oluşan heyeti Letonya Büyükelçisi Pēteris Elferts, Yeni Zelanda Büyükelçisi Wendy Jane Hinto, Slovakya Büyükelçisi Anna Turenıcova, Lübnan Büyükelçisi Ghassan Moallem, Litvanya Büyükelçisi Audrius Brūzga, Filistin Faed K. A. Mustafa, Sırbistan Büyükelçisi Zoran Markovic ve Avusturya Büyükelçisi Dr. Johannes Wımmer ayrı ayrı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretler çerçevesinde Dr. Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı’nın etkinlikleri konusunda da Büyükelçileri bilgilendirdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kuzey Makedonya Önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov İstanbul’daydı.

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1682

Kuzey Makedonya Önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov İstanbul’a gelerek oğlu Ivan Ivanov'un Doktor diploması almasının merasimine katıldı. Gjorge Ivanov ve Eşi Maya Ivanova'nın bu mutlu gününe, Kuzey Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Eşi Müjgan Suver de davetliydi. İstanbul Hamdi Restorant'ta düzenlenen Aile Yemeği geç saatlere kadar müstesna bir kutlamayla devam etti.

Alişer Batirov’u ziyaret

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1338

İstanbul’a yeni atanan Özbekistan Başkonsolosu Alişer Batirov’u Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını hakkında bilgi sunduktan sonra gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Özbekistan’ın katılımının önemini de vurguladı ve resmi davet mektubunu takdim etti.

Mirko Sarovic, Dr. Akkan Suver’i kabul etti

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1434

Uluslararası bir etkinliğe katılmak üzere İstanbul’da bulunan Bosna Hersek Başbakan Yardımcısı ve Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Mirko Sarovic, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver, Başbakan Yardımcısı Mirko Sarovic’i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti ve resmi davet mektubunu sundu.

Tüyap Kitap Fuarında Azerbaycan da yer aldı

3 Kasım 2019 Pazar - Okunma : 814

38. TÜYAP Kitap Fuarı açıldı. Yüzlerce yayın kuruluşunun katıldığı ve on binlerce kitapseverin biraraya geldiği Kitap Fuarı'nda bu yıl Azerbaycan Kültür Bakanlığı büyük bir standla yer aldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu yılı Nesimi Yılı ilan etmesine büyük önem veren Azerbaycan Kültür Bakanlığı, standında Nesimi'nin eserlerinin yanı sıra Azerbaycan klasiklerinin ve çağdaşlarının eserleri de sergilendi. Azerbaycan'ın çağdaş yazar ve şairlerinden Sona Veliyeva'nın kitaplarının da yer aldığı stantta, son kitabı "Yurt Sevdası"nın da tanıtımı yapıldı. Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev'in de katıldığı Açılış Merasimi'nde Azerbaycan Kültür Bakanlığı Temsilcilerinin yanı sıra kalabalık bir kitapsever grubu hazır bulundu. Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver'in de yer aldığı Açılış Merasimi'nde Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver ayrı ayrı söz alarak günün önemini belirten birer konuşma yaptılar. Dr. Akkan Suver yaptığı konuşmasında; Nesimi Yılı'nın önemini vurguladı ve Sona Veliyeva'nın yazarlığını, şairliğini ve Hüseyin Cavid'e olan yüksek saygısını anlattı. Konuşmasının sonunda Sona Veliyeva’nın son kitabından şiirler de okudu. Müjgan Suver de konuşmasında Sona Veliyeva'nın yazarlığında, şairliğinde kadına verdiği yüksek değeri gündeme getirdi. Onun kadının varlığına verdiği önemi şiirlerinden örnekler okuyarak anlatan Müjgan Suver'den sonra Kültür Bakanlığı yetkilileri de söz aldılar. Merasime kitapsever büyük bir kalabalığın iştirak ettiği gözlemlendi.