27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yapıldı

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yapıldı

Marmara Grubu Vakfı tarafından yirmi yedi yıldır aralıksız olarak tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirvesini yirmi yedincisi 21-22 Şubat 2024 günleri başarı ile gerçekleştirildi. ...

Okumaya Devam

Uluslararası İlişkilerimiz


Haberler

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yaşında

23.4.2024 - Okunma : 328

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104 yaşında. Bu Bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Gene bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922'de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935'te 23 Nisan Millî Bayramı'yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 1927'de ilan ettiği ve ilki Atatürk'ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 1980 Yılında Millî Güvenlik Konseyi, bu bayrama resmî olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını verdi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye ve KKTC’nin yanı sıra Kosova Cumhuriyeti'nde " 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı" olarak da kutlanılır. 23 Nisan Kutlu Olsun

Marmara Grubu Vakfı Anıtkabir'i ziyaret etti

23.4.2024 - Okunma : 113

Marmara Grubu Vakfı; 2024-2025 çalışma dönemi öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Atatürk'ün Anıtkabir’ine Çelenk koyan Dr. Akkan Suver arkadaşlarıyla beraber daha sonra Anıtkabir Şeref Defteri'ni imzaladı. Dr. Akkan Suver Anıtkabir Şeref Defterine şunları yazdı: “Büyük Atatürk Yüksek huzurlarınızda, bugün arkadaşlarımla birlikte Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bulunmanın yüksek gurur ve heyecanı içindeyiz. Türk milletini uluslararası alanda sivil düşünce kuruluşu olarak temsil ettiğimiz her etkinlikte,her toplantıda Sizin "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünüzü kendimize rehber aldığımızı bilmenizi isteriz. Huzur içinde olunuz. Milletimiz gibi bizler de eserlerinizin sahibi ve bekçisiyiz. Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı 17 Nisan 2024" Ziyarette Dr. Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Ümran Köksüz, Mahmut Saklı, Serhat Tabanca, Turan Sarıgülle, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek, Belgin Tanrıverdi, Erol Altaş, Kerim Yazıcı, Dr. Hüseyin Avcı, Murat Keçeciler, Uğur Tok, Hasan Öksüz ve Ömer Meral hazır bulundu.

Anıtkabir Komutanı Marmara Grubu Vakfını kabul etti

18.4.2024 - Okunma : 83

Büyük Atatürk'ün Mozole ziyareti sonrası, Anıtkabir Komutanı Albay Yaşar Karaoğlu, Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni makamında kabul etti. Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Albay Yaşar Karaoğlu'na Marmara Grubu Vakfı hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyaret karşılıklı hediye takdimiyle son buldu.

Slovenya Büyükelçisini ziyaret

17.4.2024 - Okunma : 52

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı ve Mütevelli Heyet Üyesi Erol Altaş Slovenya Ankara Büyükelçisi Gorazd Rencelji'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Büyükelçi Gorazd Rencelji'ye Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Süryani Tarihi kitap oldu

16.4.2024 - Okunma : 130

Süryani Katolik Kilisesi Patrik Vekili Korepiskopos Orhan Çanlı Türkiye'deki Süryani Katolik Kilisesi’nin tarihini kaleme aldı. Kitabında Türkiye Süryani tarihini anlatan Korepiskopos Orhan Çanlı, kitabının tanıtımı münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. İstanbul'da bulunan mülki erkanla, akademisyenler ve Ruhani liderlerle Süryani yurttaşlarımızın hazır bulunduğu Resepsiyon müzik dinletisiyle son buldu. Marmara Grubu Vakfı adına da Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Ferit Sağ Resepsiyona birlikte katıldılar.

Haber arşivi için tıklayınız.