Haberler

Özbekistan’ın Zamin Vakfı Pandemi Döneminde Çocukların Eğitim Hakları, Forumu’nu gerçekleştirdi

20 Kasım 2020 Cuma - Okunma: 1167
Özbekistan’ın Zamin Vakfı Pandemi Döneminde Çocukların

Özbekistan'ın Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva'nın Başkanlığını yaptığı Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF işbirliği ve katkılarıyla BM’nin 20 Kasım’ı Dünya Çocuk Günü kabul edişinin 30. Yılı münasebetiyle, geniş katılımlı bir web-forum düzenledi. 19 Kasım 2020 günü foruma BM, AB, AGİT gibi uluslararası kurumlar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dâhil çeşitli devletlerin ilgili devlet kuruluşları ve ilgili STK’lardan temsilciler katıldılar. Web-foruma Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de Türkiye’den sivil toplum adına dinleyici olarak katıldı.

Web-forum; Özbekistan’ın uluslararası ölçekte sosyal faaliyetler yürüten en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyayev’in eşi Ziroat Mirziyayeva’nın yaptığı, Uluslararası Zamin Vakfı tarafından düzenlendi. Forum her alanda büyük ölçekli reformlarla modern dünyada insan potansiyelini ve yeteneklerini gerçekleştirmeye olanak sağlayan yasal, sosyal ve ekonomik koşulları yaratmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası web-forumun açılış konuşmasını Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Özbekistan Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva yaptı.