Haberler

İrina Vlah Yeniden Başkan

1 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma: 274
İrina Vlah Yeniden Başkan

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gagauziya’da yapılan Başkanlık seçimlerini kazanan Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’ı tebrik etti.

Dr. Akkan Suver tebrik mektubunda yüzde 91 oy alarak seçilen Irina Vlah’ın Türk-Gagauz ilişkilerini daha da verimli kılacağını belirtti.

“Sayın İrina Vlah, Marmara Grubu Vakfı olarak dün gerçekleşen seçimlerde ortaya koyduğunuz yüksek başarıyı tebrik ediyorum.
Bu başarı verimli çalışmalarınızın eseridir. Sizi bir defa daha tebrik ediyor, hizmetlerinizin Türkiye ve Gagauzya arasında daha verimli eserler ortaya getireceğine inanıyorum.

İstanbul’dan selam, sevgi ve tebriklerimi gönderiyorum. Derin saygı ve en iyi dileklerimle”

Gagauzya’nın seçilmiş Başkanı İrina Vlah ise Dr. Akkan Suver’e verdiği cevapta; “ Marmara Grubu ile Gagauziya arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için sizinle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

“Sayın Dr. Akkan Suver, Size saygılarımı sunarım ve tebrik ve desteğiniz için Size içtenlikle teşekkür ederim!

Gagauziya sakinleri aktif vatandaşlık durumunu ifade ederek bana güvenlerini gösterdiler ve seçimini yaptılar. Bu sonucun bölgemize refah getirmesi için azami gayret göstereceğim.

Gagauz ve Türk halkları zengin geleneklerle dostça ilişkilere sahipler ve bu ikili ilişkilerin halklarımızın yararına gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğine eminim.

Gagauziya ile Marmara Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Grubu arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için Sizinle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu fırsatı kullanarak, Sayın Dr. Akkan Suver, Size saygı duyduğum güvencelerimi bir kez daha tanıklık ediyorum.

Derin Saygı ve en iyi dileklerimle

Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı

İrina Vlah”

Son Haberler

Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler