Haberler

Marmara Grubu Vakfı Yeni Zelandada meydana gelen Katliamı kınadı

16 Mart 2019 Cumartesi - Okunma: 228
Marmara Grubu Vakfı Yeni Zelandada meydana gelen Katlia

Yeni Zelanda'da iki ayrı camide yaşanan korkunç terör dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 7.Global Baku Forumu çalışmaları dolayısıyla bulunduğu Bakü’de bir basın açıklaması yaparak yaşananları lanetledi. Dr. Akkan Suver'in açıklaması özetle şöyledir."-Yeni Zelanda'da Cuma Namazı öncesi iki ayrı camide ibadet öncesi yaşananlar İslam’a karşı olduğu kadar insanlığa da karşıdır. Uzun zamandır işlenen islamofobi'nin de bu olayda yeri olduğu da ayrı bir gerçektir. İslam karşıtlığının bu olayı körüklediğine inanıyoruz.

Marmara Grubu Vakfı olarak insanlığa yeni bir tehdit olarak algıladığımız bu Katliamı lanetleniyoruz.

İslam karşıtlığının yanı sıra Türk karşıtlığının da yayınlanan bildiriden anlaşıldığı bu Katliamın islamofobiyi, Türk düşmanlığını körükleyen batılı ülkelere de ders olmasını dileriz.

Bu katliam gerçekte Müslümanlara olduğu kadar insanlığa karşı da işlenmiştir.

Yeni Zelanda'da gerçekleşen bu Katliamın arkasındakilerin de bulunmasını ısrarla talep ediyoruz.

Zira bu Katliamı yapanın hain, sapık bir cani olduğuna inanmıyoruz.

Bu arada Yeni Zelanda Başbakanı Sayın Jacinda Ardern’in olumlu, yatıştırıcı, samimi ve güven verici yaklaşımından dolayı kendilerine teşekkürü de bir borç biliyoruz.

Bunun bir tertip olduğuna eminiz.Katliamı düzenleyenleri lanetliyor, arkasında kimler olduğunun bilinmesini öğrenmek istiyor şehitlere rahmet diliyoruz."