Haberler

Berlin Eyalet Parlamentosu Ziyareti

6 Aralık 2019 Cuma - Okunma: 1952
Berlin Eyalet Parlamentosu Ziyareti

Marmara Grubu Vakfı’nın uygulamakta olduğu Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında proje ortak kurum temsilcilerinden oluşan on kişilik ekip Berlin’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Berlin Eyalet Parlamentosu Milletvekili Sn. Dr. Turgut Altuğ ile bir toplantı yapıldı. Toplantı kapsamında Türk kökenli vatandaşların demokratik süreçlere katılımı ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunuldu. Sn. Altuğ, kendi biyografisinden de yola çıkarak Berlin özelinde kadınların siyasete katılımının önemi ve kişisel biyografilerin toplumun gelişmesine katkı sağladığına değindi. Parlamentoda bulunan kadın/erkek milletvekili sayılarına dikkat çekti.

Toplantının ardından tarihi parlamento binasında bir gezi gerçekleştirildi.

Proje ortağı Türk Kadınlar Birliği temsilcileri Yasemin Kültür, Ayşen Karakulak ve Zeynep Şanal; Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, proje asistanları Ömer Yıldırım ve Ebrar Eda Demir hazır bulundular. Ayrıca Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Eren Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akile Gürsoy da toplantı kapsamında hazır bulundular.