Avrasya Ekonomi Zirvesi


27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Gündemi

11 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 823

Krizlerden İstikrara “KAPSAYICI BİR DÜNYA İNŞA ETMEK” Dünyamızda beklenmeyen zamanlarda, farklı veya eş zamanlı olarak meydana gelen doğal, ekonomik, toplumsal ve siyasi gelişmeler zaman zaman bölgesel veya küresel krizlere dönüşmekte ve istikrar arayışı küresel bir köy haline gelen dünyada ülkeler arasında işbirliğini gerektirmektedir. İklim değişikliği ve küresel ısınma dünya için tehlike çanları çalarken, bu konulardaki mücadelede başarısızlık hemen gıda, su, mineral ve hammadde kıtlığı ekonomide, kesintisiz ve sürdürülebilir enerji temininde sorunlar yaratarak yüksek enflasyon veya durgunluk gibi kriz tuzakları hazırlamaktadır. Fakirlik kısır döngüsünün nasıl kırılacağı, orta gelir tuzağının nasıl aşılacağı ve her ülke ve her birey için ekonomik ve sosyal refahın nasıl güvence altına alınabileceği yine 27. Avrasya Ekonomi Zirvesinin oturumlarında değerlendirilecektir.

26.AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ YAPILDI

20 TEMMUZ 2023 Perşembe - Okunma : 740

26.AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ İstanbul'da yapıldı. 44 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Marmara Grubu Vakfı tarafından bu yıl 26.sı düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde 16 Cumhurbaşkanı hazır bulundu. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi interaktif kitabı için tıklayınız.

25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ YAPILDI

9 Haziran 2021 Çarşamba - Okunma : 252

25.Avrasya Ekonomi Zirvesi 7,8,9 Haziran 2022 günleri İstanbul'da WOW Otelinde büyük bir başarıyla tamamlandı. 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarıyla açılan Zirve'de sunulan tebliğlere yapılan konuşmalara 25.Avrasya Ekonomi Zirvesi Kitabı'nı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti

22 Aralık 2021 Çarşamba - Okunma : 1830

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi 8-9 Temmuz 2021'de 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINA TIKLAYINIZ)

23. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

7 Ekim 2020 Çarşamba - Okunma : 4020

Yaklaşık Çeyrek Yüzyıllık bir Başarı Hikayesi 45 Ülkenin katıldığı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi uydu aracılığıyla başarıyla gerçekleşti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi, İlham Aliyev'in mesajıyla açıldı Canlı yayın stüdyosu olarak, Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde çalışmalarını gerçekleştiren 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi Asya, Avrupa, Afrika, Amerika ve Avustralya kıtalarında uydu aracılığıyla izlendi.

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi gerçekleşti

1 Mart 2019 Cuma - Okunma : 4057

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla çalışmalarına başladı.Zirve'nin açılışını yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri artık bir gelenek haline gelmiştir, dedi.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi

31 Mayıs 2018 Perşembe - Okunma : 2900

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi 11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Zirveye Türkiye’den Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal katılırken, Cumhurbaşkanları seviyesinde de Türkiye önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Mladen İvanic, Bosna-Hersek Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinski, Letonya önceki Cumhurbaşkanı Valdis Zatlers, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Stephan Mesic Romanya önceki Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu da iştirak ettiler. Ayrıca Romanya önceki Başkanı Victor Ponta, Moldova önceki Başbakanı Dumitru Braghıs ve Moğolistan önceki Başkanı Amarjargal Rinchinnyam da Zirvenin katılımcıları arasındaydı.

20. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 44 ÜLKENİN KATILIMIYLA TAMAMLANDI.

18 Nisan 2017 Salı - Okunma : 3019

20. Avrasya Ekonomi zirvesi, 44 ülkeden 300 devlet adamı, akademisyen, din adamı ve iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Azerbaycan’ın bu yıl da yıldız ülke seçildiği zirvenin Şeref Konuğu ise dünyaca ünlü vizyoner yazar Edward De Bono oldu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 5-7 NİSAN 2016 GÜNLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

19 Nisan 2016 Salı - Okunma : 6607

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Türkiye Devleti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş, Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'le katıldı. Makedonya’nın, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’la; Bosna Hersek’in, Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ve Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara’yla ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla temsil edildiği 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne dört önceki Başbakan da hazır bulundu. Polonya Başbakanı Grzegorz Kolodko, Romanya Başbakanı Victor Ponta, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek, Ürdün Başbakanı Tahir El Masri ile beraber, önceki Cumhurbaşkanları Arnavutluk’tan Bamir Topi, Moldova’dan Petru Lucinschi, Moğolistan’dan Natsagiin Bagabandi, Romanya’dan Emil Constantinescu, Hırvatistan’dan Stjepan Mesic, Ivo Josipovic, Letonya’dan Valdis Zatlers de 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ndeydi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

18. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ İPEK YOLUNDA DİYALOG DÜŞÜNCESİYLE TAMAMLANDI

10 Nisan 2015 Cuma - Okunma : 3925

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin 7 Nisan 2015 günü başlayan çalışmaları 9 Nisan 2015 günü nihayete erdi. 3 günde 9 ayrı toplantının yapıldığı 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde ekonomi, enerji ve iletişim teknolojilerinin yanı sıra demokrasinin ekonomiyle ilgisi ve insanlığın nereye gittiği özel oturumlarda gerçekleşti.