Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kurban Bayramımız Kutlu Olsun.

19 Haziran 2024 Çarşamba - Okunma : 172

Marmara Grubu Vakfı olarak idrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramımızın ülkemize, Türk Dünyası'na barış dolu, sağlıklı günler getirmesini diliyoruz. Nice Bayramlara...

Dr. Ankhbayar Danuu Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

13 Haziran 2024 Perşembe - Okunma : 72

Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Ankhbayar Danau Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolosu yeni görevinden dolayı tebrik etti. Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Mustafa Ergin’in de hazır bulunduğu ziyarette Türk-Moğol sivil toplum ilişkileri ele alındı.

Çin Merkez Komitesi Heyeti Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti.

12 Haziran 2024 Çarşamba - Okunma : 128

Türkiye’ de ziyaretlerde bulunan ÇKP Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakanlığı Batı Asya ve Kuzey Afrika Genel Müdür Yardımcısı Yu Wei beraberinde Çin Başkonsolos Yardımcısı Shang Jian, Müsteşar Guo Yamin, Daire Başkan Yardımcısı Zhang Ying'den oluşan Heyeti Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'nın Kuşak ve Yol Girişimi'ne verdiği önem gündeme getirildi. Gene ziyarette Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemi de vurgulandı.

Rusya Milli Günü kutlandı

11 Haziran 2024 Salı - Okunma : 138

12 Haziran Rusya Milli Günü münasebetiyle Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Burarov İstanbul Conrad Otel'de bir resepsiyon verdi. İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleriyle mülki erkanın yer aldığı Resepsiyon'da Marmara Grubu Vakfı adına Cafer Okray ve Mahmut Saklı da hazır bulundu.

Oğuzhan Ceylan Yağmur Başkalemle evlendi

10 Haziran 2024 Pazar - Okunma : 263

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan Eczacı Yağmur Başkalem'le evlendi. Pendik Ballıca'da Ceylan Çiftliği'nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından kıyılan nikâhta Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Dr. Akkan Suver, Şen ve Cafer Okray, Işıl ve Sezgin Bilgiç, Seçil ve Serhat Tabanca, Ümran Köksüz, Hande ve Rahmi Dilek, Lale Aytanç ve Arif Nalbant, Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Belgin Tanrıverdi, Turan Sarıgülle ve Ahmet Polat Düğünde hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı Ailesi olarak Oğuzhan ve Yağmur Ceylan'ı kutluyor, mutluluklar diliyoruz

Marmara Grubu Vakfı Fergana Valisi Hayrullo Bozarovla görüştü

9 Haziran 2024 Pazar - Okunma : 270

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri Cihan Sancak ve Kadir Yelbey, Türkiye'de bulunan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov'la Swiss Otel'de görüştü. Görüşmede Fergana Turizm Daire Başkan Yardımcısı Muzaffer Temirov ile Tahwil Sağlık Tur Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yelbey eğitim ve sağlık alanında bir iyi niyet protokolü imzaladılar.

Karadağ Türk Ticaret Odası 1 yaşında

8 Haziran 2024 Cumartesi - Okunma : 221

Karadağ'da bulunan Türk iş insanlarının oluşturduğu Karadağ Türk Ticaret Odası açılışının birinci yılı münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. Türkiye'nin Podgorica Büyükelçisi Barış Kalkavan'ın katıldığı Resepsiyon'da iş insanlarının ve Karadağ'lı yetkililerin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı'ndan iş insanı Artun Çinetçi eşi ile birlikte hazır bulundu.

Petru Lucinnshi İstanbul’da

7 Haziran 2024 Cuma - Okunma : 136

Moldova Cumhurbaşkanı Petru Lucinschi (1997-2001) Istanbul'a geldi.Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver'i kaldığı otelde kabul eden Petru Lucinschi ile gelecek yıl gerçekleşecek 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi üzerine görüş alışverişinde bulunuldu

CPAPD Genel Sekreteri Yinghua Yan, Sezgin Bilgiçe yemek verdi

7 Haziran 2024 Cuma - Okunma : 321

Çin Halk Cumhuriyeti'nde ,CPAPD'nin Yıllık Toplantılarına katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç onuruna,CPAPD Genel Sekreteri Yinghua Yan bir yemek verdi. Yemekte Türk - Çin sivil toplum ilişkileri gündeme getirildi. Sezgin Bilgiç yemekte; Marmara Grubu Vakfı'nın CPAPD ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarına verdiği önemi gündeme getirdi.

Sezgin Bilgiç Pekin'de konuştu

6 Haziran 2024 Perşembe - Okunma : 324

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Pekin'de düzenlenen 3.Wanshou Diyalog ve Global Güvenlik Konferansında, barış ve istikrar konusunda bir tebliğ sundu. Sezgin Bilgiç'in konuşma metnini ek sayfada bulabilirsiniz.