Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ersin Tatar, Marmara Grubunı kabul etti

8 Aralık 2023 Cuma - Okunma : 12

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi davet ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi. Kabulde Heyet, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne ait resmi davet mektubunu sundu. Ziyarette KKTC Ekonomi Bakanı Olgun Amcaoğlu ile KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel de hazır bulundu.

Guangzhou Başkonsolosu Kaan ziyaret

7 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 48

Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki temasları sırasında Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı Türkiye'nin Guangzhou Başkonsolosu Kaan Başkurt'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında Başkonsolos Kaan Başkurt'a bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Grubu Vakfı GAC Motor Endüstrisini ziyaret etti

7 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 70

Çin Halk Cumhuriyetinde temaslarda bulunan Marmara Grubu'nun Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti GAC MOTOR Tesislerini ziyaret etti. Otomotiv alanında dünyada saygın bir yeri bulunan GAC MOTOR'un Avrupa'dan Sorumlu Genel Müdürü Allen Cao tesisleri tanıttı ve ziyarette Heyete eşlik etti.

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Dubaide.

6 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 45

Dubai de çalışma ziyaretleri gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, Türkiye Cumhuriyeti Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Tugay Tunçer ve Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen sohbette Sezgin Bilgiç, yaklaşmakta olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundu.

Global İlişkiler Forumuna Cafer Okray katıldı

5 Aralık 2023 Salı - Okunma : 80

İstanbul'da Barcelo Otelde yapılan ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor'un misafir konuşmacı olduğu ve Genel Sekreterliği’ni (E) Büyükelçi Selim Yenel'in yaptığı Global İlişkiler Forumu toplantısında “Avrupa Birliği -Türkiye İlişkilerinin Geleceği Var mı?”konusu ele alındı. Toplantıya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray da katıldı.

Marmara Grubu Heyeti Shenzhende

5 Aralık 2023 Salı - Okunma : 88

Çin Halk Cumhuriyeti'nde temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Shenzhen şehrini ziyaret etti. Shenzen'de; Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı Tencent, Huawei ve Xiaomi teknoloji merkezlerini ziyaret etti. Burada Oğuzhan Ceylan Uçan Kay Kay'a (Hooverboard) bindi.

Marmara Grubu Vakfı Heyeti Huaisheng Camiini ziyaret etti

4 Aralık 2023 Pazartesi - Okunma : 84

Bir süredir Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, dünyanın en eski Camilerinden biri olan Huaisheng Camiini ziyaret etti. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in amcası Ebu Vakkas tarafından M.S.600 yılların ortalarına yaptırılan Huaisheng Camii Dünya Kültür Mirası altında bulunmakta “Bilgeyi hatırlatan en kutsal mekan" olarak anılmaktadır. Huaisheng Camii'ni ziyaretinde Dr. Akkan Suver, Mahmut Saklı ve Oğuzhan Ceylan: Arapça bir Kuran-ı Kerim, Türkçe meal bir Kuran ile dört ciltten oluşan bir tefsir kitabı hediye etti. Caminin İmamı İsmail hediye töreni sonrası Türk milletine dua dileklerini ve saygılarını sundu.

Dr. Akkan Suver 5. Dünya Medya Zirvesinde konuştu

4 Aralık 2023 Pazar - Okunma : 157

Guandong şehrinde tertiplenen 5.Dünya Medya Konferansı'nın ilk gününün öğleden sonra oturumda Dr. Akkan Suver konuştu. Dünya nın 101 ülkesinden önde gelen basın kuruluşlarının ve tanınmış yazar ve gazetecilerin yer aldığı 5.Dünya Medya Zirvesi'ne Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan bir heyetle katılmaktadır. Zirve de Anadolu Ajansı ile Demirören Haber Ajansı da Türk medyasını temsil etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

5.Dünya Media Zirvesi Yöneticileri Marmara Grubu Vakfı Heyetini kabul etti

3 Aralık 2023 Pazar - Okunma : 101

5. Media Zirvesi çalışmaları esnasında Xinhua Enstitüsü Başkanı Liu Gang ve Xinhua Ajansı Başkan Yardımcısı Yuan Bingzohng; Dr. Akkan Suver, Mahmut Saklı ve Oğuzhan Ceylan'ı kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver, Xinhua Ailesi'ni tertipledikleri başarılı 5.Dünya Medyasi'nden dolayı tebrik etti. Ziyaret karşılıklı hediye verilmesiyle son buldu.

Marmara Grubu Vakfı 5. Dünya Medya Zirvesinde

3 Aralık 2023 Pazar - Okunma : 135

Bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti'nin Guandong şehrinde tertiplenen 5.Dünya Medya Zirvesi'nde Marmara Grubu Vakfı sivil toplum kimliğiyle hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile birlikte Türkiye'den Anadolu Ajansı adına Oğuz Enis Peru ve Demirören Haber Ajansı adına Doğukan Ünal 5. Dünya Medya Zirvesi'ne katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ile Guangzhou Başkonsolosu Kaan Başkurt'un da katıldığı 5. Dünya Medya Zirvesi'nde 101 ülke yer aldı.