Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Arkadaşımız Cemal Bilgiç'i kaybettik.

22 Şubat 2024 Perşembe - Okunma : 218

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ile Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç'in babaları, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Cemal Bilgiç arkadaşımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Marmara Grubu Vakfı olarak Bilgiç ailesi’nin büyük acısını paylaşıyoruz. Değerli arkadaşımız Cemal Bilgiç Beyefendiye Cenabı Haktan rahmet diliyoruz. Bilgiç ailesine sabır dileklerimizi sunuyoruz. Değerli Arkadaşımız Cemal Bilgiç'in Cenaze Merasimi cuma günü (23.02.2024) ikindi namazı sonrası Gümüşyaka Camii'nde yapılacak ardından Gümüşyaka Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver

Fatma Demirel Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

17 Şubat 2024 Cumartesi - Okunma : 330

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel 21-22 Şubat 2024 günleri gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili geniş bilgi almak üzere Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Duayyeni ve Mütevelli Heyet Üyesi (E) Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu’da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver ve Bünyamin Yevlal Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili basın toplantısı yaptı

17 Şubat 2024 Cumartesi - Okunma : 460

Marmara Grubu Vakfı tarafından 21-22 Şubat tarihleri arasında 27'ncisi İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) iş birliğinde gerçekleştirilecek zirvenin detaylarına ilişkin basın toplantısı İstanbul Moda Akademisi'nde yapıldı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenecek zirveye önceki 20 cumhurbaşkanının yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen, inanç önderi ve iş insanı katılacak. 100'üncü doğum yıl dönümü nedeniyle 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına da bir özel oturum organize edilen zirvede 31'incisi gerçekleştirilen KOZA Genç Moda Yarışması finalistlerinin koleksiyonları da sergilenecek. 40 ÜLKE İSTANBUL’DA Zirvede yabancı misafirler adına selamlama konuşmalarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Marmara Grubu Vakfı adına selamlama konuşmasını ise eski Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yapacak. Ayrıca zirve kapsamında ilk günün akşamı 17.00'de Veliefendi Hipodromu'nda at yarışı yapılacağı da öğrenildi. Yarışının ardından ödül töreni, moda defilesi ve gala yemeği gerçekleştirilecek. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, toplantıda yaptığı konuşmada hür bir platform olduklarını vurgulayarak Avrasya Ekonomi Zirvesi ile çeyrek asırdan uzun bir süredir uluslararası alanda söyleyecek sözü olan isimleri bir araya getirdiklerinin altını çizdi. İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Yevlal da konuşmasında Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Türkiye'nin uluslararası bir markası olduğunu vurguladı. Bünyamin Yevlav İHKİB'in de moda endüstrisinde markalara ve markalaşmaya büyük önem verdiğini belirtti.

Rumeli Kanaat Önderleri Şubat Toplantısı Yapıldı

12 Şubat 2024 Pazartesi - Okunma : 396

Rumeli Kanaat Önderleri'nin Şubat Ayı toplantısı, aralarında İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük ile Atilla Baykal, Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Alaaddin Büyükkaya, Recep Altepe, Dr. Akkan Suver ,Süheyl Çobaoğlu ve Bahri Sipahi'nin bulunduğu bir katılımla yapıldı. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'ndan Ümran Köksüz ve Hasan Yediyıldız da hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Kosova Başkonsolosunu ziyaret etti

12 Şubat 2024 Pazartesi - Okunma : 446

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Ümran Köksüz ve Hasan Yediyıldız'dan oluşan Heyeti, Kosova İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu'yu makamında ziyaret ederek, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sundu.

Marmara Grubu Vakfı Haydar Aliyev'in huzurunda

11 Şubat 2024 Pazar - Okunma : 450

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimleri münasebetiyle Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Heyeti; Azerbaycan önceki Cumhurbaşkanı ve Milli Lideri Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı'nı ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

Hazar Üniversitesini ziyaret

9 Şubat 2024 Cuma - Okunma : 129

Bakü’de temaslarda bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Heyeti Hazar Üniversitesi'ni ziyaret etti. Üniversite'nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Hamlet İsahanlı, Rektör Prof. Dr. İrade Khalilova ve Genel Sekreter Prof. Dr. Alovsat Amirbeyli tarafından kabul edilen Heyet, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Vakfı Valeh Aleskerov’u ziyaret etti

8 Şubat 2024 Perşembe - Okunma : 486

Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Heyeti ALAT Azerbaycan Serbest Bölgesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Valeh Aleskerov'a bir nezaket ziyareti yaparak,27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

İlham Aliyev'in Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra, Marmara Grubu Vakfı Bakü'de basın toplantısı yaptı

8 Şubat 2024 Perşembe - Okunma : 607

Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, İlham Aliyev'in yeniden Cumhurbaşkanı seçildiği seçin sonrası Bakü'de bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında seçimi değerlendiren Marmara Grubu Vakfı heyetinin açıklamaları Azerbaycan basınında geniş çapta yer aldı. Aşağıda çeşitli ajans ve gazetelerde yer alan haberleri bulabilirsiniz.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Devlet Televizyonu’nda

7 Şubat 2024 Çarşamba - Okunma : 554

Dr. Akkan Suver, Azerbaycan seçimleri sonrası Azerbaycan Devlet Televizyonu'nda canlı yayında seçimleri yorumladı.