Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Anvarjon Otakhodjayev Marmara Grubu Vakfın'daydı

12 Temmuz 2024 Cuma - Okunma : 47

Nemengan Şehir Valisi Anvarjon Otakhodjayev, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Türkiye Özbekistan arasında sivil toplum alanında bulunan değerli işbirliklerinin gündeme getirildiği ziyarette; Dr. Akkan Suver Vali Anvarjon Otakhodjayev'i gelecek yıl yapılacak 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Sezgin Bilgiç, Cafer Okray, Serhat Tabanca, Müjgan Suver, Özlem Çuhadar, Cihan Sancak, Kadir Yelbey'in hazır bulunduğu ziyaret sırasında Vali Anvarjon Otakhodjayev Dr. Akkan Suver'e kaftan cübbe giydirdi.

Necibe Ece’yi kaybettik

11 Temmuz 2024 Perşembe - Okunma : 49

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Turhan Ece'nin muhterem anneleri Necibe Ece Hanımefendi’nin ebediyete intikal etmiş bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Arkadaşımızın, haklı ve büyük acısını paylaşıyoruz. Bugün Eskişehir Alaaddin Camii, Eskişehir Asri mezarlığı’da toprağa verilecek olan merhumenin üzerinden Allah’ın rahmeti, eksik olmasın. Değerli Arkadaşımıza sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Nemengan Valisi Adem Ceylan'ı ziyaret etti.

9 Temmuz 2024 Salı - Okunma : 135

Özbekistan'ın Nemengam İl valisi Shavkatjon Abdurazakov, Kocaeli Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Adem Ceylan'ı ziyaret etti.Güzeller Organize Sanayi Bölgesi'nde tetkikatta bulunan Shavkatjon Abdurazakov, bölgeyi beğendiğini bildirerek takdirlerini sundu. Vali Shavkatjon Abdurazakov ziyaret sonrası Adem Ceylan ve Dr. Akkan Suver'e birer hatıra hediyesi sundu. Adem Ceylan da, Vali Shavkatjon Abdurazakov'a Güzeller Organize Sanayi Bölgesi'nin hatıra hediyesini takdim etti.

Marmara Vakfı Patrik Bartholomeos'u ziyaret etti

8 Temmuz 2024 Pazartesi - Okunma : 167

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver,Cafer Oktay, Sezgin Bilgiç, Mahmut Saklı ve Ferit Sağ ve Erol Altaş'tan oluşan Heyeti Patrik Bartholomeos'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette gelecek yıl gerçekleşecek 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Karadağ Devlet Gününü kutlandı

4 Temmuz 2024 Perşembe - Okunma : 291

Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic Ankara'da Karadağ Devlet Günü dolayısıyla bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray ile çok sayıda davetli hazır bulundu. Büyükelçi Kastratovic, yaptığı konuşmada, resepsiyona katılan misafirlere teşekkür etti. Karadağ'ın 1879'da İstanbul'da diplomatik misyonunu açtığını belirten Kastratovic, "Bu misyon bir süre için dünyadaki tek diplomatik misyon olmuştur. Bu yıl Karadağ Prensliği ile Osmanlı İmparatorluğu arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 145. yılını kutluyoruz." dedi. Resepsiyona katılan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da Karadağ Devlet Günü'nü en içten duygularla kutladığını belirterek, "Türkiye, Karadağ ile müşterek bir tarihi ve kültürü paylaşmaktadır. Bu ortak tarihi ve kültürel paydamız, milletlerimiz arasındaki güçlü beşeri bağlar, dostane siyasi ilişkilerimiz, ülkelerimizin uluslararası platformlarda birbirlerini desteklemeleri, işbirliğimizin sağlam temellerini oluşturmaktadır." dedi.

Şamil Ayrım'a Ziyaret

4 Temmuz 2024 Perşembe - Okunma : 127

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Mütevelli Heyet Üyesi Uğur Tok TBMM'de İstanbul Milletvekili ve Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım'ı ziyaret ederek Ankara çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Gabriele Juene ziyaret

3 Temmuz 2024 Çarşamba - Okunma : 117

Ankara'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Uğur Tok'tan oluşan Heyeti Avusturya Ankara Büyükelçisi Gabriele Juen'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçi Gabriele Juen'e Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Büyükelçi Juen'i Marmara Grubu Vakfı’nın aylık toplantılarının birinde Misafir Konuşmacı olarak aralarında görmek istediklerini belirtti.

Liu Shaobine Ziyaret

3 Temmuz 2024 Çarşamba - Okunma : 125

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Mütevelli Heyet Üyesi Uğur Tok 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım sunumları çerçevesinde; Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin'e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Büyükelçi Liu Shaobin'e 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Çin Halk Cumhuriyeti’nin temsiline verilen önem gündeme getirildi.

Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanı Bamir Topi'yi ziyaret

3 Temmuz 2024 Çarşamba - Okunma : 338

Tirana'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Belgin Tanrıverdi ve Uğur Tok'tan oluşan Heyeti, Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanları'ndan Bamir Topi'ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti gelecek yıl yapılacak 28.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Heyet ayrıca Milletvekili Kreshnik Çollaku'ya da bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Nilüfer Gürsoy'u kaybettik

2 Temmuz 2024 Salı - Okunma : 183

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Akile Gürsoy'un annesi Dr. Nilüfer Gürsoy'u kaybettik. Türkiye 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kızı olan Nilüfer Gürsoy 13,15 ve 16.Dönem Milletvekilliği görevinde de bulunmuştu. Arkadaşımız Akile Gürsoy’un büyük acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz. Cenab-ı Hakkın rahmeti Merhumenin üzerinde olsun. Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Mütevelli Heyet Üyesi Uğur Tok önceki gün vefat eden Nilüfer Gürsoy'un evine bir ziyaret yaparak başsağlığı dileğinde bulundular.