Haberler

DENKTAŞ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ'NDE BEYLİKDÜZÜ'NDE ANILDI

13 Ocak 2024 Cumartesi - Okunma: 583
DENKTAŞ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ'NDE BEYLİKDÜZÜ'NDE ANILDI

Beylikdüzü Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölüm yıl dönümünde andı. Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda gerçekleşen törende konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çelik, “Rauf Denktaş, Kıbrıs halkının kahramanıdır. Türkiye’de, anavatanda belki de en farklı duyguyu yaşayan, en farklı sorumluluğu taşıyan biz dostlarınız olarak, Denktaş’ın aziz hatırasını içimizde hissetmekteyiz” diye konuştu.Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin öncü isimlerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ölümünün 12’inci yıl dönümünde Beylikdüzü’nde anıldı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda düzenlenen anma programı, çelenk sunma töreni ile başladı. Programa; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel, Kıbrıs Platformu Başkanı Hasan Taş,Türkiye Muharip Gaziler Derneği Avcılar Şube Başkanı Nurettin Ağaoğlu, Kıbrıs Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Yüksel Çengel ve Kıbrıs gazileri katıldı.

Toplantıda söz alan her konuşmacı dün şehit düşen 9 askerimizi de ayrı ayrı anarak,terörü lanetlediler, milletimize baş sağlığı dilediler.

Rauf Denktaş, İstanbul Üniversitesi Türkiyat Enstitüsünde de anıldı. Buradaki törende Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Marmara Grubu Vakfı Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Engin Köklüçınar da hatıralarını anlattılar.

Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş'ı anma toplantısı.