Haberler

Deprem Bölgelerinde Marmara Grubu Vakfı da yara sarmaya çalıştı...

13 Şubat 2023 Pazartesi - Okunma: 920
Deprem Bölgelerinde Marmara Grubu Vakfı da yara sarmaya

Büyük felaketin yaşandığı deprem bölgelerinde, Marmara Grubu Vakfı mensupları da diğer sivil toplum kuruluşları gibi, özverili çabalarıyla yaraların sarılmasına çalıştı.

İlk anda Hatay’a ulaşan arkadaşımız Av. Serhat Tabanca, oluşturduğu arkadaş grubuyla sivil toplum iletişim ağları kurdu. Hatay’da sayısız arama kurtama faaliyetinde de yer aldı.

Mustafa Ergin arkadaşımız, sağlık alanında oluşturduğu arkadaş grubuyla seyyar hastane kurulumlarında yer aldığı gibi, İskenderun’da özverili kurtama faaliyetlerinde bulundu.

Sezgin Bilgiç arkadaşımız ise, üretim tesislerinde bedelsiz soba imal ederek deprem bölgelerine gönderdi.

Rahmi Dilek arkadaşımızın önderliğinde, aralarında Dr. Akkan Suver, Ümran Köksüz, Cafer Okray ve Mahmut Saklı’nın da bulunduğu üyelerimiz çadır temin ederek deprem bölgelerine gönderdiler.

Lale Aytanç Nalbant arkadaşımız ise bir grup tekstilci arkadaşı ile yaşam konteynerleri temin ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşımını sağladı.

Murat Keçeciler arkadaşımız, deprem bölgelerinde fiilen çalışmalarda bulundu, Av. Serhat Tabanca ile koordine olarak ihtiyaç sahiplerine birçok yardım malzemesinin ulaştırılmasını sağladı.

Oğuzhan Ceylan arkadaşımız, Yalova'daki sahibi olduğu 15 villaya 70 kişilik bir grup aileyi yerleştirmesi yanı sıra, Malatya'da da bir Aşevi organize etti.

Ertuğrul Kumcuoğlu arkadaşımız, kurtama faaliyetlerinde yer alan sivil toplum kuruluşlarına maddi katkıda bulundu.

Marmara Grubu Vakfı olarak, mütevazı imkanlarla okyanusta bir damla misali katkıda bulunduk.

Hayatını kaybedenlerin huzurunda saygıyla başımızı öne eğiyoruz… Bu felaketten el birliğiyle kurtulacağımıza inanıyoruz…

"Kazancıoğlu" tesislerinde sobalar hazırlanıyor.

Seyyar hastanede, ameliyathane ("ICCERT", "DOKTORLAB")

Seyyar hastanede, hasta kabul merkezi ("ICCERT", "DOKTORLAB")