Haberler

Dr. Akkan Suver, Karadağ Montenegro Başkonsolosluğu’na veda etti

6 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma: 2009
Dr. Akkan Suver, Karadağ Montenegro Başkonsolosluğu’na

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Dr. Akkan Suver yaklaşık 12 yıldır ( 12 Haziran 2008- 6 Ocak 2020) sürdürmekte olduğu Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosluk görevinden, İstanbul’da resmi Başkonsolosluk açılması münasebetiyle 6 Ocak 2020 günü itibariyle ayrılmış bulunmaktadır.

DR. AKKAN SUVER FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU SIRASINDA TARİHE IŞIK TUTAN BİR KİTAP YAYINLADI

Fahri Başkonsolosluk görevi sırasında Dr. Akkan Suver, Türkiye ile Karadağ (Montenegro) ilişkilerinde önemli çalışmalara öncülük etti, imza attı. Dr. Akkan Suver'in ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda ortaya koyduğu çalışmalarının yanı sıra; bir büyük eser de yazdığı ve Türkiye'de bir ilk olan Karadağ (Montenegro) tarihi dünden bugüne Türk-Karadağ ilişkilerini anlatan kitabıdır. Dr. Akkan Suver'in yazdığı ve ortak tarihimize ışık tutan bu kitap daha sonra Karadağ dilinde, ünlü tarihçi Şerbo Rastoder'in önsözüyle Karadağ'da (Montenegro) yayınlandı.

VEDA MEKTUBU

Dr. Akkan Suver’in Karadağ ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na ülkemizde yerleşik yabancı misyon şeflerine hitaben kaleme aldığı veda mektubunu aşağıda bulacaksınız.