Haberler

Dr. Akkan Suver Lübnan'a geçmiş olsun dileklerini sundu

6 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma: 1461
Dr. Akkan Suver Lübnan'a geçmiş olsun dileklerini sundu

Dr. Akkan Suver, Lübnan Ankara Büyükelçisi Moallem'e, Lübnan İstanbul Başkonsolosu Kabbara'ya ve Lübnan önceki Başbakanı Siniora'ya birer mesaj göndererek Beyrut'ta yaşanan büyük facia dolayısıyla, Marmara Grubu Vakfı'nın geçmiş olsun dileklerini sundu.

Dr. Akkan Suver'in Lübnan Ankara Büyükelçisi Ghassan MOALLEM'e gönderdiği mesajda özetle;

(Saygıdeğer Büyükelçim, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle, yüksek şahsınızda Beyrut'ta meydana gelen büyük faciada vefat edenlere rahmet temenni ediyor, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Evini kaybeden 300.000 civarındaki Lübnanlı kardeşimizin acılarını paylaşıyor, sabır dileklerimizi arz ediyoruz. Tanrı yardımcınız olsun.)

Dr. Akkan Suver'in Lübnan İstanbul Başkonsolosu Mazen KABBARA’ya yolladığı mesajı ise özetle şöyledir;

(Saygıdeğer Başkonsolosum, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle yüksek şahsınızda Beyrut'ta yaşanan büyük facianın acılarını paylaşıyoruz. Yaşanan facia karşısında duyduğumuz acı sonsuzdur. Hayatını kaybedenlere Tanrı'dan rahmet dilerken, yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Evinden, barkından olan 300.OOO Lübnanlı kardeşimize de sabır diliyoruz. Dualarımız Lübnan'la beraberdir.)

Dr. Akkan Suver'in önceki Lübnan Başbakanı Fuad SİNİORA'ya gönderdiği mesajı şöyledir;

(Ekselansları Başbakan Siniora, Aziz Dostum,

Beyrut'ta yaşanan facia bizlere büyük acı vermiştir. Marmara Grubu Vakfı olarak, sivil toplum kimliğimizle Zat-ı Ali'nizin yüksek şahsında Lübnanlı kardeşlerimizin büyük acısını paylaşıyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet dilerken, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz. Evini kaybedenleri de bir an önce evlerine kavuşturacak projelerin hayata geçirilmesini temenni ediyoruz. Büyük acınızı paylaşıyor ve Lübnan'ın acısını bizim acımız olarak kabul ettiğimizi bilmenizi istiyoruz. Geçmiş olsun.)