Haberler

Dr. Akkan Suver ve Bünyamin Yevlal Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili basın toplantısı yaptı

17 Şubat 2024 Cumartesi - Okunma: 800
Dr. Akkan Suver ve Bünyamin Yevlal Avrasya Ekonomi Zirv

Marmara Grubu Vakfı tarafından 21-22 Şubat tarihleri arasında 27'ncisi İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) iş birliğinde gerçekleştirilecek zirvenin detaylarına ilişkin basın toplantısı İstanbul Moda Akademisi'nde yapıldı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenecek zirveye önceki 20 cumhurbaşkanının yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen, inanç önderi ve iş insanı katılacak. 100'üncü doğum yıl dönümü nedeniyle 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına da bir özel oturum organize edilen zirvede 31'incisi gerçekleştirilen KOZA Genç Moda Yarışması finalistlerinin koleksiyonları da sergilenecek.

40 ÜLKE İSTANBUL’DA


Zirvede yabancı misafirler adına selamlama konuşmalarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Marmara Grubu Vakfı adına selamlama konuşmasını ise eski Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yapacak. Ayrıca zirve kapsamında ilk günün akşamı 17.00'de Veliefendi Hipodromu'nda at yarışı yapılacağı da öğrenildi. Yarışının ardından ödül töreni, moda defilesi ve gala yemeği gerçekleştirilecek.

Marmara Grubu Vakfı  Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, toplantıda yaptığı konuşmada hür bir platform olduklarını vurgulayarak Avrasya Ekonomi Zirvesi ile çeyrek asırdan uzun bir süredir uluslararası alanda söyleyecek sözü olan isimleri bir araya getirdiklerinin altını çizdi.

İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Yevlal da konuşmasında Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Türkiye'nin uluslararası bir markası olduğunu vurguladı. Bünyamin Yevlav İHKİB'in de moda endüstrisinde markalara ve markalaşmaya büyük önem verdiğini belirtti.

Mehmet Ali Demiray, Mahmut Saklı,

Cemal Bayazıt, Bünyamin Yevlal,Dr. Akkan Suver, Cafer Okray