Haberler

ENGİN KÖKLÜÇINARA BURHAN FELEK ÖDÜLÜ VERİLDİ

04 Kasım 2014 Salı - Okunma: 4834
ENGİN KÖKLÜÇINARA BURHAN FELEK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar'a Burhan Felek Basın Ödülü verildi. İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Orhan Erinç ve Gazeteci Bedii Faik tarafından sunulan ödülü alan Engin Köklüçınar "Hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum" dedi.

Ödül Töreni münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Engin Köklüçınar'ın gerçek bir Gazeteci olduğunu beyan etti. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir: 

"Aziz Kardeşim, Değerli Arkadaşım,

Çoktan hak ettiğin Burhan Felek Ödülü, gerçekte gecikmiş bir hakkın tesliminden başka bir şey değildir.

Hayatını Cağaloğlu Yokuşu'na, Türk basın hayatına adamış ve gerçek anlamda gazeteciliği yaşamış biri olarak Engin Köklüçınar, soyadı gibi basınımızın bir çınarı olarak anılmakta ve kabul edilmektedir. Bu ödül, bunun tescilinden başka bir şey değildir.

Seni kutluyorum.

Seninle birlikte Sevinç Hanım'ı ve evlatlarını da ayrıca tebrik ediyorum.

Ne mutlu bana ki; Senin gibi bir kardeşim var."

Ödül Töreni sonrası Engin Köklüçınar'ı İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, eski Başkanı Orhan Erinç, Genel Sekreter Sibel Güneş, Bedii Faik, Prof. Dr. Mesut Parlak ve Prof. Dr. İlhan Akın'ı, Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Dr. Fatih Saraçoğlu ile birlikte görmektesiniz.