Haberler

Ion Iliescu 83 yaşında

03 Mart 2013 Pazar - Okunma: 6546
Ion Iliescu 83 yaşında

3 Mart 2013 günü 83. yaşını kutlayan Romanya Eski Cumhurbaşkanı Ion Iliescu’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Dr. Akkan Suver aynı gün Bükreş’te bir çalışma programı da gerçekleştirdi.

3 Mart 2013 günü sabah saatlerinde Romanya Eski Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu ile yan yana gelen Dr. Suver 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi üzerine görüş alışverişinde bulundu. Eski Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu Dr. Suver’i 22- 23 Mayıs günleri gerçekleşecek Bükreş Forumu’nda davet etti.

Daha sonra Romanya Prensesi Margarita ve Romanya Prensi Radu’nun öğle yemeğine katılan Dr. Akkan Suver, Prenses ve Prens’e 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi.

Öğleden sonra, Karadeniz ve Hazar Denizi Vakfı’nda Genel Sekreter Büyükelçi Eldar Hasanov ve sekreterya ile bir araya gelen Suver, Vakfın Genel Kurulu’nun şekillenmesi ilgili olarak bilgi aldı.

Saat 18.00’de Eski Cumhurbaşkanı Ion Iliescu’nun 83. Yaş Partisi’ne katılan Dr. Akkan Suver, Iliescu onuruna Atenul Roman Sarayı’nda verilen konsere, Moldova 2. Cumhurbaşkanı Petru Lucinschi ile birlikte katıldı. Konser sonrası Ion Iliescu beraberinde Suver ve Lucinschi ile birlikte Doğum günü yemeği yediler.

Bu arada Ion Iliescu’nun 83. yaşına armağan olarak basılan, aralarında Dr. Suver’in de hatıralarının bulunduğu kitap davetlilere dağıtıldı.