Haberler

İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Eşleri’ni Karadağ Fahri Başkonsolosu’nun Eşi Müjgan Suver bir masa etrafında topladı

07 Mart 2013 Perşembe - Okunma: 5107
İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Eşleri’ni  Karada

Müjgan Suver, Karadağ Fahri Başkonsolosu Eşi sıfatıyla İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Temsilcilerinin Eşlerine bir öğle yemeği verdi.

Müjgan Suver, Karadağ’ın turizm sektöründe sahip olduğu yüksek potansiyeli yemek öncesi düzenlediği brifing de ortaya koyan bir konuşma yaptı.

Toplantıda misafir konsolos eşlerine Dr. Akkan Suver’in kaleme aldığı Montenegro (Karadağ) kitabını da dağıtan Müjgan Suver, kısa bir değerlendirmeyle Karadağ – Türkiye ilişkilerinin ulaştığı yüksek ortamı da anlattı.  

Karadağ’ın sahip olduğu kış ve yaz turizm potansiyeli konusunda konsolos eşlerine geniş bir bilgi sunan Müjgan Suver, içinde bulundukları tarihi mekanı ayrı bir sunumla misafirlerin dikkatine sundu.

Toplantı Büyük Kulüp adlı 126 yıl önce yapılmış bir binada düzenlendi. Dr. Akkan Suver’in de üye olduğu bu kulüp Cercle d’Orient adıyla 1882 yılında kurulmuştu.

O günden bugüne İstanbul’un elitlerine hizmet veren Büyük Kulüp’te toplantı sonrası misafirleri yemekle ağırlayan Müjgan Suver’in davetine Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Belize, Bolivya, Güney Afrika, Çin, Şili, Hırvatistan, Fransa, Guatemala, Gine, Macaristan, Hindistan, Fildişi Sahili, Malta, Malezya, Nepal, Hollanda, Slovakya, Slovenya, Surinam, Umman, İzlanda, Arjantin Başkonsoloslarının eşlerinin yanı sıra İstanbul’da bulunan Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Büyükelçimizin eşi de katıldılar.