Haberler

Karadağ Cumhuriyeti Bar Belediyesi ile Küçükkuyu Belediyesi Kardeş Belediye oldu.

15 Temmuz 2016 Cuma - Okunma: 4446
Karadağ Cumhuriyeti Bar Belediyesi ile Küçükkuyu Beledi

Karadağ Bar Belediyesi ile Türkiye’nin Küçükkuyu Belediyesi’nin kardeş şehir olması münasebetiyle Türkiye’ye gelen Bar şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentić ile Bar Belediyesi Boşnak Partisi Meclis üyeleri, İstanbul’da önce Galatasaray Futbol Kulübünü ziyaret ettiler. Kulüp Başkanı Dursun Özbek tarafından kabul edilen Dr. Zoran Srzentić’e Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver de eşlik etti. Ziyarette Galatasaray Spor Kulübü'nden Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin Marmara Grubu Vakfı'ndan Cafer Okray, Av. Ercüment Güvercin ve Karadağ Diaspora Başkanı Av. Recep Sancaktar da hazır bulundular.  

Heyet daha sonra Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Av. Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök ile birlikte Küçükkuyu’ya geçti. Burada gerçekleşen kardeş şehir imza protokolünden sonra Bar Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentić Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’a ve Dr. Akkan Suver’e birer teşekkür plaketi sundu. Cengiz Balkan da Dr. Zoran Srzentić’e, Karadağ Ankara Büyükelçisi Branko Milić’e ve Dr. Akkan Suver’e ayrı ayrı günün anısına birer plaket takdim etti. Daha sonra heyetler Kardeş Belediye olunması anısına Küçükkuyu’da içinde Çocuk Parkı, Açık Hava Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Basketbol sahası bulunan "Karadağ Cumhuriyeti 10 yaşında Bar Şehri Parkı" Karadağ Cumhuriyeti, Bar Şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentić, Karadağ Ankara Büyükelçisi Branko Milić, Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver, Bar Belediyesi Boşnak Parti Meclis Üyesi Munib Lićina ve Küçukkuyuluların katılımıyla açıldı.

 

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek  ziyaret sonrası Dr. Zoran Srzentić''e Galatasaray'ın anı hediyesini sundu.  

 

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Baykan ve Bar Belediye Başkanı  Dr. Zoran Srzentić imza töreni sonrası birbirilerine ve Dr. Akkan Suver ile Branko Milic'e ayrı ayrı hediyeler sundular.