Haberler

MARMARA GRUBU VAKFI YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ TERÖR OLAYLARINI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÜYESİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NEZDİNDE KINADI

18 Şubat 2016 Perşembe - Okunma: 2780
MARMARA GRUBU VAKFI  YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ  TERÖR OLAYLAR

 MARMARA GRUBU VAKFI

YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ

TERÖR OLAYLARINI

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÜYESİ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NEZDİNDE KINADI

 

MARMARA GRUBU VAKFI, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER EKONOMİK SOSYAL KONSEYİ'NDE İSTİŞARİ ÜYE STATÜSÜNDE BERABER OLDUĞU 3200 DÜŞÜNCE KURULUŞUNA, ÝAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ TERÖR OLAYLARINI KINAYAN BİR MEKTUPLA

MÜRACAAT ETTİ

Milletimiz topyekûn bir terör saldırısı ile karşı karşıyadır. Türk milletine karşı girişilen bu hainane ve mezbuhane tertipleri şiddetle kınıyoruz.

Sivil toplum kimliğimizle üyesi bulunduğumuz Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal Konseyi'nin dünyanın muhtelif ülkelerinde temas halinde olduğumuz yaklaşık 3200 sivil düşünce kuruluşuna yaşamakta olduğumuz insanlık dışı olayları yansıtmış bulunuyoruz.

Yaşamakta olduğumuz bu olayların failleri yaklaşık iki buçuk milyon Suriyeli savaş sığınmacısına kucak açtığımız bugünlerde, Türkiye cumhuriyetini, Türk demokrasisini hedef almak istemektedirler.

Büyük Türk milletinin huzuruna kasteden, bölgemizin krizlere sürüklenmesini hedefleyen eylemlere karşı yorulmadan, yılgınlık duymadan birbirimize kenetlenerek saptırılmak istenilen gidişatı doğru yolundan çıkarmamakla zorunlu olduğumuzun inancı içindeyiz.

Marmara Grubu Vakfı olarak, dış dünyanın eseri olan tehditlere karşı akılcı ve dengeli bir yaklaşımla kararlılık içinde itidalle birliğimizi korumamız ve onarmamız gerektiğine inanıyoruz.

Türk milletinin yaşadığı son acı olması dileğiyle, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

                                                                                         Dr. Akkan SUVER

                                                                                 Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı