Haberler

Marmara Grubu Vakfının Üye olduğu kuruluşlar

14 Temmuz 2014 Pazartesi - Okunma: 8593
Marmara Grubu Vakfının Üye olduğu kuruluşlar

Marmara Grubu Vakfı Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal Konseyi'ne Gözlemci Statüsü'nde 2000 yılından beri üyedir. Resimde Ogan Soysal ve Gülden Doğan'ı İmza Töreni sonrası New York'ta BM Binasında görmektesiniz. 

 Balkan Politika Klübü'ne Marmara Grubu Vakfı Üye'dir. 2002 yılında gerçekleşen bu üyelik devam etmektedir.

Marmara Grubu Vakfı Dünya Moğol Konvasyonu'na üyedir. 2006 yılında Üye kabul edilmiştir. Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar'ı Dünya Moğol Konvasyonunun Ulan Batur'da yapılan Genel Kurulunda görmektesiniz.   

  

Marmara Grubu Vakfı PABSEC ( Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Assamblesi'nin gözlemci üyesidir. Dr. Akkan Suver'i PABCES Genel Sekreteri Alexey Kudriatsev ile Tiflis'te Statü anlaşmasını imzalarken görmektesiniz. Bu törende ( o dönemde) Milletvekili olan Bülent Arınç ve Milletvekili Reşat  Doğru ile Şamil Ayrım da hazır bulunmuşlardı.

 

Marmara Grubu Vakfı Viyana Ekonomik Forumu'nun Partner Üyesidir. Resimde Başkan Erhard Busek, Büyükelçi Elena Kirstcheva ile Dr. Suver'i birlikte görmektesiniz. 

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Chongqing şehrinde Çin İnsan Hakları Gelişim Vakfı (China Foundation for Human Rights Development) ile Marmara Grubu Vakfı arasında iyi niyet anlaşması imzalandı. İmzayı Genel Sekreter Lin Bocheng ile Dr. Akkan Suver birlikte attılar.  

Merkezi Sofya'da bulunan Slavyani Vakfı ile Marmara Grubu Vakfı arasında ortak çalışma ve işbirliği anlaşması imzalandı. Slavyani Vakfı adına Başkan Prof. Dr. Zhari Zhariyev anlaşmayı imzalarken, Marmara Grubu Vakfı adına da Dr. Suver ve Engin Köklüçınar imza attılar. 

 

Marmara Grubu Vakfı Çin Uluslararası Dostluk İlişkileri Derneği ile birlekte Projeler yürütmek ve çalışmalar yapmak üzerePartnerlik anlaşması imzalamıştır.

.

Marmara Grubu Vakfı Slovenya Dışişleri Bakanlığı'nın patronojinda çalışan Bled Stratejik Forumu ile 2012 yılında ortak çalışma anlaşması imzaladı. Dönemin Genel Sekreteri Miriam Mozgan'ı anlaşma sonrası Engin Köklüçınar ve Dr. Suver ile birlikte görmektesiniz.  

Çin İnsan Hakları ve Demıokrasi Vakfı ile Marmara Grubu Vakfı arasında ortak çalışma anlaşması İstanbul'da imzalandı. Çin adına, Çin Halk Cumhuriyeti Halk Meclisi Eski Başkanı Han Qide ve Marmara Grubu Vakfı adına da Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar birlikte imzaladılar. 

Marmara grubu Vakfı Merkezi Belgrad'ta bulunan Uluslararası İlişkiler ve Sürdürülebilir Gelişmeler Merkezi Başkanı Eski Dışişleri Bakanı Vuk Jeremic ile ortak çalışmalar anlaşmasını 2014 yılında imzaladı. Gene 2014 yılında Merkezi Budapeşte'de bulunan Macaristan İnisiyatif Vakfı Başkanı Macaristan Eski Başbakan Yardımcısı Tamas Fellegi ile işbirliği ve çalışma anlaşması imzaladı. 

Marmara Grubu Vakfı, Makedonya Medeniyetler İttifakı ile bir memorandum imzaladı. Makedonya tarafından Başkan Prof. Dr. Zoran Ilievski imzaladığı memoranduma göre iki kuruluş ortak sosyal ve kültürel çalışmaları birlikte hayata geçirecekler.

ORTAK ULUSLARARASI TOPLANTILAR

Bakü Humanitarian toplantılarında Marmara Grubu Vakfı kuruluşundan beri yer almaktadır. 2013 Yılında Bakü'de yapılan son toplantıya Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Cengiz Güldamlası ve Cahit Karakullukçu'dan oluşan bir heyet ile katıldı.  Heyete Bakü'de Gazeteci Halid Niyazov' da dahil oldu.  

 

Bir elitler inisiyatifi olan Madrid Kulübü'nün toplantılarına Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver birlikte katılmaktadırlar