Haberler

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Genç Liderler Okulundan mezun oldular

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma: 467
Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Genç Liderler Okulundan m

Makedonya'nın Ohrid şehrinde gerçekleşen (14th School of Young Leaders of President Ivanov) Cumhurbaşkanı İvanov tarafından bu yıl 14.cüsü tertiplenen Genç Liderler Okulu çalışmalarına katılan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel eğitimlerini başarıyla tamamlayıp diplomalarını alarak yurda döndüler.

Eğitim sonrası bir değerlendirme yapan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan şunları söyledi:"Bu eğitim etkinliği, uluslararası arenada bir yandan benzersiz bir network diğer yandan ise küresel liderlerden ders alma fırsatını bizlere sundu.

Bu derinlemesine eğitim ve network deneyiminde;-“ Makedonya’nın vizyoner Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek’in devlet adamlığıyla tanınan eski Başbakanı Zlatko Lagumdjija, çok değerli eski Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic, Dünya Bankası’nın stratejik lideri, eski Başkan Yardımcısı Ismail Serageldin, Makedonya’nın 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve halkın sevgilisi Gordana Siljanovska-Davkova gibi öne çıkan liderlerden ilham alarak vizyonumuzu genişlettik ve geliştirdik.

Cumhurbaşkanı Ivanov’un önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına düzenlenen özel panelde ise; TIKA Makedonya Direktörü Mehmet Bayrak, Atatürk’ün yakın arkadaşı ve aynı zamanda Makedonya doğumlu olan Ali Fethi Okyar’ın torunu Prof. Ali Fethi Okyar ve Marmara Grubu Vakfı’nın vizyoner Başkanı Dr. Akkan Suver’ın adına ben yaptığım konuşma ile birlikte Türkiye’nin yüzüncü yılını coşkuyla kutladık.

Yoğun eğitimin ardından, değerli arkadaşım Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Ege Yiğitel ile birlikte, liderlik serüvenimizin mührü olan diplomamızı Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un elinden gururla aldık. Üsküp'te ise T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ile bir araya gelerek, bu benzersiz deneyimi ve vakfımızın misyonunu kendileriyle paylaştık.

Bu 8 günlük zenginleştirici deneyim, bize sadece Makedonya’nın tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı değil, aynı zamanda uluslararası alanda kurulan derin dostluklar ve ortaklıkla geleceğe yönelik vizyonumuzu genişletme fırsatı da sundu."